Veronicastrum – תמונה ותיאור, שתילה וטיפול, זנים

צמח רב שנתי קשוח זה מעטר ערוגות עם צלעותיו החינניות שיכולות להגיע לגובה של 2 מ' ופרחים שנאספו באוזניים של לבן, ורוד, לילך. למרות גודלו הגדול, הצמח מתנגד היטב לרוח, והצללית שלו נשארת אלגנטית גם בחורף. אנו אגיד לך איך לגדל veronicastrum, על שתילה וטיפול, נציג תמונות ותיאורים של מינים וזנים.

תיאור הצמח

הסוג Veronicastrum (lat. Veronicastrum) הוא קבוצת צמחים ממשפחת הצמחים. מקורם של נציגיו מהערבות הקרירות, הם נמצאים בחופים רטובים, במישורי שיטפונות במזרח צפון אמריקה. בדרך כלל מדובר בצמחים נשירים גדולים, קרובי משפחה של ורוניקה.

הסוג כולל 15 מינים, אך רק 2 פופולריים, שאוהבים אדמות ביצות:

 • Veronicastrum Siberian (lat. Veronicastrum sibiricum).
 • Veronicastrum virginian (לט. Veronicastrum virginicum).

המין התרבותי ביותר הוא Veronicastrum virginicum, הגדל באופן טבעי במזרח צפון אמריקה.

Veronicastrum סיבירי (Veronicastrum sibiricum) – יליד סיביר, סין ויפן, פחות נפוץ. גובה הצמח מ-1.1 עד 1.4 מ', פרחים בגוון לבנדר.

תמונה. Veronicastrum Siberian

השם ורוניקסטרום מגיע מהמילים:

 • ורוניקה – בלטינית ורה פירושו אמיתי, אמיתי, ומהאיקונה הלטינית (מיוונית "אייקון");
 • הסיומת אסטרום פירושה גוף שמימי, כוכב.

המילה virginicum מציינת את מוצא הצמח מווירג'יניה, וסיביריקום – מסיביר.

מידות, צורה

חובבי צמחים נמרצים יעריכו את Veronicastrum virginiana – צמח רב שנתי אלגנטי, גבוה ודק שיכול להגיע לגובה של 1.5 מטר. הוא פופולרי מאוד בגלל היופי של העלים המסודרים בקומות רגילות, ובזכות התפרחות בצורת קוצים, שיכולות להיות ורודות, לילך (V.virginicum 'Fascination'), כחול או לבן.

Veronicastrum יוצר די מהר שיח זקוף יפהפה של גבעולים רבים, שגובהו נע בין 1 מ' ל-1.8 מ', ברוחב של 60-70 ס"מ, תלוי במגוון. לצמח לוקח 2-3 שנים להשתרש היטב, עם הזמן הוא הופך לעמיד מאוד ולא יומרני. ורוניקסטרום חי יותר מורוניקה – במשך עשרות שנים.

משאיר

העלווה מורכבת מעלים ליניאריים, המסודרים בפיתולים (כוכביות) לאורך הגבעולים ב-3-6 חתיכות. להבי עלים ארמליים, מחוספסים ומשוננים בעלי צבע ירוק כהה יפהפה, לפעמים סגול.

העלווה הנמרצת שלו נשארת אלגנטית ובריאה עד הסתיו. זהו צמח עמיד מאוד, נמרץ שחי לאורך זמן. זה קל לגידול, זה צריך רק דבר אחד – לחות.

פרחים

Veronicastrum virginicum פורח בקיץ, מיולי עד ספטמבר, לפעמים באוקטובר, בהתאם לאקלים. התפרחות ה"אווריריות" של veronicastrum בצורת קוצים ארוכים מגיעות לשיא בהתפתחות בגובה של עד 1.8 מ' הן מורכבות מפרחים צינוריים עם אבקנים בולטים. סידור הדוקרנים-תפרחת מעניק לצמח מראה של מנורת ענק, קלילה וקומפקטית.

בהתאם למגוון, פרחים נמצאים בגוונים שונים:

 • לבנדר (זן "Lavendelturm" 'Lavendelturm');
 • לילך (זן "Fascination" 'Fascination');
 • ורוד לוהט (זן Pink Glow 'Pink Glow');
 • לבן (כיתה 'אלבום' 'אלבום');
 • סגול (זנים 'חצים אדומים' 'חצים אדומים', 'אריקה' 'אריקה').

פרי הצמח הוא קפסולות אובליות קטנות המכילות זרעים.

לא מאוד נטוע, רב שנתי גבוה זה אינו תובעני, מקבל כמעט כל אדמת גינה, נוי מאוד, ראוי לשימוש בגינון. הצמח אוהב מקומות רטובים, גדות מקווי מים, משתרש בהנאה בערוגות פרחים, גובל בגינות טבעיות, נותן להם נשימה ואנכיות. זה לא דורש שום טיפול מלבד השקיה אם החום חזק מדי.

זנים מעניינים

להלן הזנים הפופולריים ביותר של שיח בתולה של veronicastrum עם תמונות ותיאורים.

קֶסֶם

Veronicastrum virginian "Fascination" (Veronicastrum virginicum Fascination) מגיע לגובה של 1.4-1.6 מ' תקופת פריחה: יוני-ספטמבר. המגוון הנמרץ "קסם" מתורגם כ"קסם". צמח בעל פריחת קיץ ארוכה של אוזניים ורודות חיוורות עם השתקפויות כחולות. מתאים לשתילה באדמה לחה, אפילו רטובה, בצל חלקי.

אַלבּוֹם

מגוון Veronicastrum "אלבום" (Veronicastrum virginicum var. Album) פורח מיולי עד ספטמבר. גובה – 1.2 מ' טוב לליווי קל של צמחי נוי עם פרחים בהירים ועלווה בהירה. אידיאלי בחלק האחורי של ערוגות פרחים.

ורוד זוהר

Veronicastrum virginiana "זוהר ורוד" (Pink Glow) פורח מיולי עד ספטמבר. גובה – 1.4 מ' רב שנתי גבוה עם קוצי פרחים דקים ורכים בוורוד חיוור. המראה האוורירי של הצמח יקשט את רקע הערוגות, גדות המאגרים.

אריקה

Veronicastrum בתולה "Erika" (Erika) מגיע ל-1.3-1.5 מ' תקופת פריחה: יוני-אוגוסט. המגוון נבדל על ידי peduncles ארוכות עם שינוי צבע, יצירת הדרגה יפה של גוונים ורודים לאורך העונה. מתאים ליצירת רקע גן פרחים, גדל היטב בצל עצים גדולים, ליד בריכה.

לאבנדלטורם

זן Veronicastrum "Lavendelturm" (Lavendelturm) פורח מיוני עד ספטמבר, גובה – 130-140 ס"מ. הפרחים בצבע כחול-לבנדר חיוור. אידיאלי להכנת ערוגות אנכיות, גדלות סביב בריכות.

חצים אדומים

מגוון נמוך "חצים אדומים" (חצים אדומים) מגיע ל 1 מ', פורח מיוני עד אוגוסט. לפרחים יש שיפוע של גוונים ורודים. הצמח נותן אנכיות בעלת ערך רב לתחתית המערך, שם המצע נשאר לח.

דיאנה

זן "דיאנה" (דיאן) מגיע לגובה של 1.2-1.4 מ' פרחים: תפרחות דקות במיוחד, לבנות, בקושי ורדרדות.

רוזאום

זן "רוזאום" (רוזאום) מגיע ל-1.4-1.6 מ' פריחה: ורוד חיוור, תפרחות ארוכות ודקות.

איפה לשתול?

Veronicastrum אוהב את השמש, אבל לא לוהט וצל חלקי, במיוחד באזורים הדרומיים. הדרישה היחידה שלו היא לאדמה, היא חייבת להיות לחה כל הזמן.

הצמח יוכל לעמוד בחום הקיץ בתנאי שהאדמה תהיה לחה תמיד.

Veronicastrum תופס מעט מקום על הקרקע, גובהו גדול מהרוחב. עדיף לבחור מקום מוגן מרוחות חזקות. לאחר השתילה עדיף לא להפריע לו, הצמח לא אוהב השתלות.

בגינה הוא יעבוד היטב כסבך נטוע בצל עצים נשירים, ליד מקווי מים, על גדה רטובה, שיאיר את מקום השתילה בפריחתו הבהירה.

הודות לצללית הקלילה והמובנית שלו, הוא אידיאלי גם ליצירת רקע של ערוגות פרחים רב-שנתיים, אנכיות בגינות סלעים גדולות, שאת פריחתן היא מקשטת, או על תערובת מעורבת, בתנאי שהאדמה לא תתייבש בקיץ.

נְחִיתָה

מתי לשתול ורוניקסטרום? צמח V. virginicum באביב לאחר הכפור או מספטמבר עד אוקטובר לאחר מזג אוויר חם.

עדיף לשתול ורוניקסטרום בתבנית דמקה, 5 שתילים לכל 1 מ"ר, במרחק של 40-60 ס"מ זה מזה. לקבלת אפקט יפה, אנו ממליצים לשתול בקבוצות קטנות.

כיצד לשתול veronicastrum באדמה פתוחה:

 1. הכן את האתר, נקה את האדמה מאבנים, עשבים שוטים.
 2. חפרו חורים פי 2-3 מגודל כדור השורש של השתילים, והניחו אותם בקו או בתבנית מדורגת כדי ליצור קבוצה צפופה.
 3. אם האדמה דלה, כדאי להוסיף לכל חור קומפוסט רקוב.
 4. לשתול את הצמחים באותה רמה שהם היו בעציץ, להשקות ולכסות את האדמה מסביב.
 5. לאחר שתילת veronicastrum באדמה פתוחה, הוא זקוק לטיפול – השקה אותו באופן קבוע במשך מספר שבועות לאחר השתילה, ואז במקרה של בצורת. עדכן את החיפוי שלך באופן קבוע, במיוחד בסוף יוני לפני שמזג האוויר החם מגיע.

טיפוח וטיפול

Veronicastrum אינו דורש טיפול מיוחד לאחר שהוא משתרש היטב באדמה לחה. לחות הקרקע היא המפתח להתפתחות טובה.

באזורים סוערים מאוד, ייתכן שיהיה צורך לקשור את Veronicastrum לתומך. עשה זאת בזהירות, יתד מחוספס כבד נראה מכוער ליד הצמח הדק הזה, עדיף ענפי אגוזי לוז או ערבה.

רִוּוּי

השקה את ורוניקאסטרום באופן קבוע במשך מספר שבועות לאחר השתילה, ויש צורך בהשקיה גם בקיץ, במיוחד במקרה של חום עז ממושך. האדמה לא צריכה להתייבש לחלוטין. בחודש יוני, כרסו את האדמה בשכבת כבול כדי לשמור על האדמה לחה זמן רב יותר; כרסו מחדש בקיץ במידת הצורך.

דשן

בכל שנה בתחילת האביב, להאכיל את veronicastrum עם דשנים אורגניים – קומפוסט. אין צורך בדשנים מינרליים.

קִצוּץ

בסתיו, חתוך את השיח או השאר את האוזניים המיובשות במקומן במשך כל החורף, במקרה זה דחה את הגיזום למרץ, מכיוון שהם מאוד אטרקטיביים בסתיו ובחורף, הם מקשטים את החלל היטב, במיוחד בכפור ושלג.

לחתוך תפרחות

תפרחת עושה זרי פרחים מצוינים. חותכים את הגבעולים לגודל הנכון כשהפרחים מתחילים להיפתח, מוקדם בבוקר, לפני שהשמש עלתה.

כדי לשמור על זר זה כ-10 ימים, הסר את העלים שנמצאים בסכנה להירטב במי האגרטל. חותכים את הגבעולים באורך הרצוי ומניחים באגרטל עם הרבה מים. יש לחדש את המים כל יום כדי לשמור על הזר למשך 7-10 ימים.

מחלות, מזיקים

Veronicastrum אינו רגיש מאוד למחלות, הוא יכול רק לפחד מטחב אבקתי. ניתן לזהות את המחלה לפי הפריחה הלבנה שהפטרייה הזו משאירה על העלווה. לרסס את השיחים למטרות מניעה בחליטת סרפד וזנב סוס. זנב סוס עשיר בסיליקה משפר את עמידות הצמח למחלות: כתם שחור של ורדים, תלתל עלי אפרסק, חלודה, טחב אבקתי, טחב פלומתי.

שִׁעתוּק

Veronicastrum מופץ בקלות על ידי חלוקת שיחים. החלוקה מתורגלת במרץ או באוקטובר, כאשר הצמח מושרש היטב – לפחות 4-5 שנים לאחר השתילה.

ריבוי של Veronicastrum virginiana קל מאוד. עם קלשון או חפירה, אתה צריך לחפור חלק מהשיח. בעזרת חפירה או ביד, הפרידו את חלקי הצמח בעלים ושורשים והשתלו מיד את החלקים הללו בגינה.

יישום בעיצוב נוף

עם הצללית הגבוהה, הדקה והבולטת שלו, veronicastrum מביאה קצב ומבנה ומוסיפה קסם לגנים כפריים. זה אידיאלי לקישוט אזורים רטובים בגינה על ידי יצירת המוני פרחים.

נטוע בקבוצות קטנות, הוא מייצר אנכיות בולטת בשילובים הרמוניים של צבעים קרירים, ורוד, לילך או לבן, או בשילובים משלימים יותר של צהוב ולבנדר.

תמונה. Veronicastrum וירג'יניאן בעיצוב נוף

הוא אוהב במיוחד מקומות רטובים ויעשה פלאים ליד גוף מים, בערוגות גדולות עם צמחים רב שנתיים.

על חוף הבריכה, ניתן להשלים אותו עם צמחים רב שנתיים אחרים לתנאי רטיבות:

 • אסטילב ורוד או לבן;
 • ורנוני;
 • Volzhanka רגיל;
 • ליאטריס בצורת קוצים;
 • מתוק אחו;
 • איריס סיבירי;
 • buzulnik;
 • חומצה צהובה ביצה אופורביה לאפקט מנוגד יותר.

באגודת פרחי אחו נטורליסטית, ניתן להוסיף לוורוניקסטרום צמחים רב שנתיים אחרים בעלי מראה פראי:

 • אסטרס;
 • גרניום רב שנתיים;
 • לוקנתמום מצוי;
 • עשב אש.

במערך גדול הוא ישולב עם צמחים רב שנתיים ענקיים של ורבנה או אוזני דשא, כגון:

 • עשב קנה קצר שיער (Calamagrostis brachytricha);
 • אחו רך.

ב-mixborders פראי, veronicastrum יוצר אשכולות אלגנטיים בין צמחים רב שנתיים פורחים בקיץ:

 • חנית ורבנה;
 • טריידסקנטיה אנדרסון;
 • אדן החלון;
 • corostavnik;
 • היילנדר;
 • אכינצאה;
 • דיגיטליס;
 • פלוקסים בצבעים שונים.

התפרחות הניידות שלו יוצרות ניגוד נעים לצמחים בעלי עלווה שופעת והרגל קפדני יותר: הוסטות, שרכים.

בגן ורדים או במערך רומנטי, הוא ישתלב היטב עם כלניות יפניות, חרסות הפורחות עד הסתיו ויהוו שותף מושך לוורדים.

הצמח יבלוט על רקע העלווה הסגולה של מייפל, שלפוחית.

מנטה – שתילה וטיפול בשטח פתוח, רבייה, סוגים

דשנים לתפוחי אדמה – בעת השתילה, רוטב עליון, תזמון ומינונים