Krepysh תפוחי אדמה – תיאור מגוון, תמונה, ביקורות

תפוחי אדמה מוקדמים הם אחד הגידולים הפופולריים ביותר בקרב תושבי הקיץ. כמה זנים מודרניים נבדלים לא רק על ידי הבשלה מוקדמת, אלא גם על ידי טעם מעולה, תשואה גבוהה ועמידות למחלות. זה בדיוק תפוח האדמה Krepysh – תיאור של מגוון, תמונות וסקירות של גננים עליהם מוצגים במאמר.

תיאור כללי של המגוון

זן תפוחי האדמה Krepysh גדל בשנת 2002 על ידי קבוצה של מגדלים מקומיים של FITsK על שם A.G. לורך. לאחר 3 שנים של בדיקת מגוון, בשנת 2005 נרשם Krepysh במרשם הזנים הממלכתי של רוסיה. השימוש העיקרי בתפוחי אדמה הוא לשימוש שולחני, הוא מתאים גם לייצור תעשייתי, למשל להכנת צ'יפס. בהתבסס על נתונים על יבול, טעם וחיי מדף של פקעות שהזן מציג בתנאים שונים, מומלצים האזורים הבאים לגידולו:

 • מֶרכָּזִי;
 • אזור מרכז כדור הארץ השחור;
 • צפון מערב;
 • המזרח הרחוק;
 • צְפוֹנִי.

הזן Krepysh מראה פלסטיות גבוהה למדי לתנאי הגידול, כפי שמעידה מספר רב של אזורים המומלצים לשתילתו.

איך נראה שיח

בהתאם לסוג האדמה, שיחי Krepysh יכולים להיות גבוהים, אך לעתים קרובות יותר גובהם בינוני. הצמח זקוף למחצה, צלחות העלים בצבע ירוק או ירוק כהה עז, בגודל בינוני, הקצוות יכולים להיות גליים חזק, אם כי בדרך כלל הגלי בינוני. פרחי Krepysh הם יפים – קורולות גדולות, בצבע סגול בהיר עם גוון אדום.

מאפיינים של פקעות

פקעות Krepysh הן יפהפיות, בצורת אליפסה קבועה, עם עור צהוב חלק וחלק. יש מעט עיניים, הן ממוקמות בעומק ממוצע, ולכן הן אינן מקשות על הניקיון ואינן מגדילות את כמות הפסולת. פקעות סחירות מהזן שוקלות 78-105 גרם, סחירות היא 86-99%. בהתאם לרמת הטכנולוגיה החקלאית, הסחירות והגודל של פקעות Krepysh יכולים להשתנות, בעוד ש-2 גורמים משחקים תפקיד מכריע:

 • פוריות (ניתן לתקן על ידי דישון) וההרכב המכני של הקרקע;
 • מתן מים לצמחים (השקיה או משקעים).

עיסת פקעות קרפיש היא בצבע שמנת, תכולת העמילן בה נמוכה יחסית – 10-12%, אולם לפי הערכת הטעימה והביקורות, טעמם של תפוחי אדמה קרפיש טוב, בשל היחס ההרמוני של הכמות של עמילן וחלבונים במגוון.

על פתק. יש דעה שטעם תפוחי האדמה תלוי ישירות בכמות העמילן בעיסה (כמה שיותר גבוה יותר, יותר טעים). למעשה, זו אשליה. טעמם של תפוחי אדמה נקבע על פי היחס בין תכולת העמילן והחלבון בעיסה. עם יחס הרמוני – הטעם טוב, עם חוסר איזון בכיוון כלשהו, ​​הוא הופך גרוע יותר. אינדיקטור זה קשור ישירות למאפיינים הזנים, אם כי הוא יכול להשתנות בטווח קטן בהתאם לתנאי הגידול של השיחים.

תמונה. פקעות Krepysh בהשוואה לזנים אחרים

תשואה, אחסון

התשואה הסחירה של Krepysh תלויה ברקע החקלאי והיא 127-242 סנטנר לדונם, ערכים כאלה גבוהים ב-13-84 סנטנרים לדונם מאלה של ז'וקובסקי מוקדם, שזה הסטנדרט.

הפקעות מבשילות באופן ידידותי יחסית – ביום ה-45 מתבצעת החפירה הראשונה, בממוצע זה נותן 120-195 ק"ג למאה מטרים רבועים, האינדיקטור עולה על התשואה של הזן המוקדם ז'וקובסקי (סטנדרטי) ב-18-78 ק"ג. בפעם השנייה ניתן לחפור תפוחי אדמה ביום ה-55 לאחר הנביטה, שנותן ממוצע של 164-275 ק"ג למאה מ"ר, זה עולה על התפוקה של הזן הסטנדרטי ב-12-140 ק"ג.

ערכי התפוקה המקסימליים צוינו באזור מוסקבה בתנאי גידול תעשייתי ברמה של 276 חה"ר, שהם 140 אג'"צ מעל התקן.

Krepysh הוא תפוח אדמה שמאוחסן בצורה מושלמת, איכות השמירה של הפקעות מהזן היא 97%.

עמידות למחלות ומזיקים

התיאור של Krepysh, כמו גם המאפיינים של הזן, על פי ביקורות של גננים, מציינים עמידות טובה בפני מזיקים ומחלות:

 • סרטן תפוחי אדמה;
 • נמטודה זהב יוצרת ציסטה.

ל-Krepysh יש עמידות ממוצעת למגרה מאוחרת של צמרות ופקעות. גורמי הסיכון העיקריים להתפתחות phytophthora עבור Krepysh הם תנאי מזג אוויר שליליים וזיהום של הקרקע או חומר השתילה עם הגורם הסיבתי של המחלה.

באמצעות התבוננות במחזור היבולים, רכישת חומר שתילה איכותי, ניתן להפחית משמעותית את הסיכון לפגיעה בנטיעות וביבולים ללא שימוש בחומרי הדברה.

יתרונות וחסרונות

בהתבסס על השילוב של תכונות חיוביות וביקורות, Krepysh יכול להיחשב כמגוון טוב לגידול בחלקות ביתיות וחוות.

יתרונות המגוון:

 • בכפוף לטכנולוגיה חקלאית, התפוקה של הזן גבוהה, מעל לתקן.
 • הפקעות יפות, עם פרזנטציה מעולה, לתפוחי האדמה יש טעם טוב, מגוונים בבישול.
 • הזן מתאים לאחסון לטווח ארוך, איכות השמירה של הפקעות היא 97%.
 • הזן מפגין עמידות גבוהה לנמטודה תפוחי האדמה ולפתוגן סרטן הפקעת.

פגמים:

 • רגישות בינונית למכת מאוחרת של פקעות וצמרות. עם זאת, בכפוף לאגרוטכניקה, באמצעות חומר זרעים בריא לשתילה, התנגדות זו של הזן עשויה להספיק כדי לא להשתמש בקוטלי פטריות באתר.

טכנולוגיה חקלאית

צמחי תפוחי אדמה אינם יומרניים, אך ניתן להשיג יבול טוב רק על קרקעות מתאימות ובתנאי גידול טובים. לתרבית עדיפות קרקעות משוחררות ומובנות היטב עם רמת פוריות גבוהה. גם קרקעות לא פוריות אך קלות הן נוחות, שכן ניתן לפצות על פוריותן על ידי דישון.

תשומת הלב! קרקעות חרסית כבדות מאוד, בעלות מבנה גרוע ואוורור נמוך, אינן מתאימות לתפוחי אדמה. על קרקעות כאלה, התשואה יורדת, פקעות לעתים קרובות רוכשים צורה מכוערת. אם יש תנאי קרקע כאלה בקוטג' הקיץ, ניתן לתקן אותם, אבל זה תהליך מפרך.

כדי לשפר את מבנה הקרקע ולהפחית את צפיפותה, נעשה שימוש באמצעים הבאים:

 • להכין מינונים גבוהים של חומרים אורגניים;
 • להוסיף חול;
 • צמחי זבל ירוק נזרעים;
 • לבצע חפירה עמוקה והתרופפות של האתר.

הכנת האתר, דישון

מרווח הזמן המומלץ לגידול תפוחי אדמה במקום אחד הוא 3-4 שנים. במהלך תקופה זו, האדמה משוחררת מהמזיקים והמחוללים העיקריים של מחלות יבול.

מגרש לתפוחי אדמה מומלץ להכין בסתיו. בנוכחות דשנים אורגניים מוסיפים 400 ק"ג קומפוסט או 250-300 ק"ג זבל רקוב לכל אריגה אחת לחפירה, ניתן להשמיט זרחן ואשלגן במינונים כאלה. אם לא ניתן להשתמש בזבל או בקומפוסט, מיושמים דשנים מינרליים לחפירה בשיעור של אריגה 1 – 0.5 ק"ג זרחן ואשלגן כל אחד.

באביב, האתר מפולס, האדמה משוחררת, דשנים חנקן מינרליים מיושמים לפני שתילת תפוחי אדמה (1 ק"ג חנקן לכל אריגה אחת), אם לא יושמו קומפוסט או זבל בסתיו.

הכנת פקעת

הורקת פקעות תפוחי אדמה והנבטה הן טכניקות בדוקות, פשוטות, אך יעילות מאוד. תפוחי אדמה זרעים מוריקים בסתיו לפני האחסון, אז עדיף לאחסן אותם או שההליך משולב עם נביטה.

הנביטה של ​​פקעות Krepysh מתחילה כחודש לפני השתילה. לשם כך, הם מונחים בקופסאות ומועברים לחדר בהיר עם טמפרטורה של 16-18 מעלות צלזיוס. תפוחי אדמה נובטים צריכים להיות באור, ואז הנבטים יהיו חזקים, מפותחים במידה, הפקעות יהפכו לירוקות.

יעילות טובה להדברת מזיקים ניתנת על ידי השריית הפקעות לפני השתילה בתמיסה ורודה של אשלגן פרמנגנט למשך 30-40 דקות.

נְחִיתָה

תלמים נחתכים באתר המוכן, כמה גננים עושים חורי שתילה.

ערכת שתילת תפוחי אדמה מזן Krepysh: 65-70 × 25-30 ס"מ.

העיקרון של בחירת המרחק בין השיחים – ככל שהתנאים טובים יותר, השיחים חזקים יותר, אנו שותלים בתדירות נמוכה יותר. על קרקעות חלשות, נטיעה צפופה יותר מתורגלת.

עומק שתילה:

 • קרקעות קלות: 10-12 ס"מ;
 • קרקעות בעלות מבנה כבד יותר: 6-8 ס"מ.

טיפוח וטיפול

אמצעי הטיפול העיקריים מכוונים לשמירה על האדמה במצב רופף, מערכת השורשים של היבול אוהבת לנשום – אוורור טוב של אזור השורשים עוזר להגדיל את התשואה ואיכות הפקעות.

בהיעדר משקעים או חלוקתם הלא אחידה, מתבצעת השקיה. ללא מספיק מים, אי אפשר לקבל יבול גבוה, גם עם זנים עמידים לבצורת.

בפרט, הטיפול בתפוחי אדמה Krepysh כולל מניעת התפתחות של דלקת מאוחרת. לשם כך, אנו מנסים להימנע מלקבל כמות גדולה של מים על הצמרות במהלך ההשקיה, אנו שומרים על השטח נקי מעשבים שוטים.

גננים רבים מבלים 2-3 הגבעות בעונה (ככל שהצמרות גדלות). הקבלה משפיעה לטובה על הצמיחה של פקעות תפוחי אדמה.

קְצִיר

חפירת היבול מתבצעת במזג אוויר יבש. השקיית השיחים גם מופסקת מראש – ההשקיה האחרונה נעשית לא יאוחר משבועיים לפני הקציר המתוכנן.

החפירה מתבצעת עם קלשון או חפירה, חלק מתושבי הקיץ, עם שטחי שתילה גדולים, משתמשים בטרקטור הולך מאחורי החפירה. הפקעות מיובשות במשך 2-3 שעות במיטות, ואז הן מועברות למשך שבועיים מתחת לחופה או בחדר מאוורר היטב. תפוחי האדמה מוכנים לאחסון.

ביקורות

Krepysh הוא אחד הזנים האהובים עליי. לא יומרני, לא נהיה חולה, פרודוקטיבי מאוד, בעונה שעברה מ 8 שיחים 2 דליים של תפוחי אדמה עם חלק העליון. מגוון טעים, לא מתפרק במהלך הבישול, מתאים מאוד לטיגון. מבחינת הבשלה, זה לא אולטרה מוקדם, אלא מוקדם או מוקדם-בינוני, לפחות בתנאים שלי.

נינה ניקולייבנה, אזור קורסק

מגוון מוקדם ואמין טוב. הוא אוהב השקיה, דשנים, אני מוסיפה סופר פוספט כפול, אשלגן גופרתי לחפירה, אמוניום חנקתי לפני השתילה, לצערי אין לי חומר אורגני. בהשוואה לזנים אחרים, הוא די עמיד בפני phytophthora. תפוחי האדמה טעימים, כשהם מבושלים, הם רותחים בצורה מתונה, לא מתפרקים. אני ממליץ לנסות את המגוון באזור שלך!

אולגה, אזור ריאזאן

זן מצוין, השם Krepysh מתאים לו מאוד. מניב, פקעות גדולות, אחידות, מצג מצוין. זה מבשיל לי מוקדם, כפי שצוין על ידי היצרן. מטיפול, אני מביא את הקומפוסט בסתיו כמה שיש לי, השקיה אחת או שתיים אם השנה יבשה.

ולדימיר אלכסנדרוביץ', בריאנסק

ברנט – שתילה וטיפול בשטח פתוח, תיאור, תמונה

באטון בצל – גדל מזרעים באדמה פתוחה