8 טיפים לטיפול בצמח הבית שלך

ההיביסקוס הוא פרח שדורש קצת טיפול כדי לפרוח. פרח עדין זה מלא עדינות נהוג לגדל בעציצים בתוך הבית. שיח זה חושף פרחים מרהיבים בקוטר של 2 עד 6 ס"מ בצבעים עזים. חמשת עלי הכותרת שלהם בצורת משפך נושאים אבקנים צבעוניים עם אפנים צהובים. נקרא גם אלתיאה, ורד סין או חלמית עץ, ההיביסקוס יכול להיות בעל פרחים כפולים או בודדים, להיות מתמשך או נשיר בהתאם לזן. חשוב לעמוד בכל התנאים הדרושים להתפתחותו או שהוא עלול לא להחזיק מעמד זמן רב. גלה כאן את 8 הטיפים לטיפול בהיביסקוס הפנימי שלך.

1) תביא לו מספיק אור

ההיביסקוס זקוק להרבה אור, אך לעולם לא לשמש ישירה שמסתכנת בשריפת הפרח. האידיאל הוא למקם אותו מאחורי חלון חשוף היטב, אבל עם וילון האפלה. כדי לשגשג, ההיביסקוס זקוק לפחות 6 שעות של אור שמש ביום.

2) השקיה

בדרך כלל, השקיה אחת בשבוע מספיקה. אבל כדי להיות בטוח, בדוק את פני כדור הארץ. אם הוא יבש בכמה סנטימטרים, זה הזמן להשקות אותו. בקיץ, כשהטמפרטורות גבוהות יותר, ההיביסקוס יזדקק ליותר מים. בתקופות קרות, צמחים לרוב רדומים. עם זאת, צמיחת היביסקוס נמשכת כל עוד הוא נשאר בתוך הבית. הטמפרטורה הפנימית חייבת לנוע בין 18 ל-20 מעלות צלזיוס לצמיחה טובה.

3) אווירה טרופית

כמו כל צמח טרופי, היביסקוס אינו אוהב מקומות יבשים מדי. לכן, הימנע מלהציב אותו ליד רדיאטור בסיכון להרוג אותו. בחורף, חשוב מאוד לערפל אותו במים מתוקים מדי יום. אתה יכול גם למקם את הצמח מעל חלוקי חימר. כך, המים שמתאדים מהכדורים יספקו אווירה לחה לצמח. אם אתה רואה ניצני פרחים שנשרו מבלי שהפרחים עדיין פרחו, האוויר יבש מדי.

4) פרחים נבולים

עבור היביסקוס בריא, חשוב להסיר את הפרחים המומים תוך כדי תנועה.

הִיבִּיסקוּס
קרדיטים: jirkau / Pixabay

5) גודל

באביב, כדי לקדם את ההתפתחות והפריחה של ההיביסקוס, גזום את הצמח.

6) הוספת דשן

במהלך תקופת הצמיחה שלה, להביא אשלגן, זה יקדם את הפריחה שלו. אפר עץ או אצות יצליחו.

7) ריפוט

ההיביסקוס אוהב להיות צפוף. אין לשפץ אותו לאחר הרכישה, אלא לאחר שנה ובסוף החורף. הסיר צריך להיות מעט יותר גדול והאדמה צריכה להתנקז היטב. הת'ר אדמה היא אלטרנטיבה טובה.

8) הוצא אותו בימי שמש

מהאביב וכשחם מספיק (לפחות 18 מעלות צלזיוס), אפשר לקחת את ההיביסקוס החוצה באור. עם זאת, הגן עליו מאור שמש ישיר ורוחות חזקות!

מָקוֹר

מאמרים קשורים:

אמריליס: ייעוץ, שתילה, תחזוקה והפרחה

10 פרחי החורף היפים ביותר שיש בגינה שלך

אילו פרחים ואיזה צמחים למרפסת שלי בחורף?

עץ משמש: שתילה, גידול, טיפול וקציר

כבול: מה זה ולמה הוא משמש?