10 עצים שגדלים במהירות לשתילה בגינה

למרבה הצער, לא ניתן לכפות על הטבע ללכת מהר יותר בכל הנוגע לגידול עצים. אבל לשמחתם של אוהבי הגן הנלהבים ביותר, חלקם מהירים יותר מאחרים. וגם אם לא מדובר בגידול מופלא, זו עדיין התחלה טובה לקשט את הגינה שלכם!

1. לגש יפני

אם הצמיחה של עץ מלכותי זה ביישנית למדי בשלוש השנים הראשונות לאחר השתילה, הוא יכול לגדול יותר ממטר גובה בשנה אחת לאחר מכן ! היזהרו לא לשתול אותו קרוב מדי לבית או לעצים אחרים.

לגש יפני
קרדיטים: ויקימדיה קומונס / Σ6

2. ג'קרנדה

יליד דרום אמריקה, עץ זה מציע א פרחים סגולים פורחים ויפים. בתנאי שהוא לא נטוע באוויר הפתוח, הוא יפרח בצורה מושלמת. עדיף למקם אותו במקום שטוף שמש בגינה.

עץ סגול ג'קרנדה
קרדיטים: iStock/pulpitis

3. אפר הרים

מלבד העובדה שיש לו צמיחה מהירה, העץ הזה פורח בקלות, לא משנה מה אופי האדמה. זה גם מאוד אטרקטיבי לציפורים שאוהבות פירות היער האדומים שלושגם מכניסים קצת צבע לגינה.

אפר הרים
קרדיטים: Pixabay / Fundacja_Poblize

4. הקטלפה

בנוסף לעלווה הירוקה הבוהקת, הקטלפה מפתה עם הפרחים הלבנים המעטרים את עלווה בקיץ. מאוד מוערך עבור הצל זה מביא, עם זאת יש לשתול אותו מוגן מפני הרוח כדי לשמר את העלים השלמים שלו ככל האפשר.

עץ קטלפה
קרדיטים: iStock/MaYcaL

5. L'eucalyptus gunnii

באופן כללי, אקליפטוס הוא כנראה אחד העצים הצומחים ביותר – עד 2 מטר בעוד שנה! זן זה במיוחד לא מצליח לפתות בזכות העלים שלו שנשארים במקומם כל השנה, ומציעים צבעים בולטים בסתיו.

אקליפטוס גוני
קרדיטים: iStock/Yolya

שתילה, גידול וטיפול בפרי הדר מקורי

אוליבייה: איך להגן עליו בחורף?