תפוחי אדמה Kolobok – תיאור מגוון, תמונות, ביקורות

תפוחי אדמה מבשילים בינוניים פופולריים בקרב תושבי הקיץ. לזנים כאלה יש צדדיות – בדרך כלל יש להם טעם טוב, מבשילים בכל אזורי ארצנו (מדרום לצפון), והם מאוחסנים בצורה מושלמת. לתפוחי אדמה הבשלים באמצע Kolobok יש פרודוקטיביות טובה ואיכויות טעם מצוינות – תיאור של המגוון, תמונות, ביקורות של תושבי קיץ וגננים מוצגים במאמר.

מאפייני מגוון

איש זנגביל – מגוון תפוחי אדמה בהבשלה בינונית, לצורכי שולחן. גדל ברוסיה, קבוצת מדענים מה-A.G. לורך. נכלל בפנקס המדינה בשנת 2005, לפיו מומלץ לשתילה באזור המרכז. המגוון הוא מודרני, אבל כבר נבדק בזמן, צבר מספר מספיק של ביקורות מאנשי מקצוע וחובבים של גידול תפוחי אדמה, שהן בעיקר חיוביות.

תגובה. כאשר בוחרים זן לגידול על חלקה אישית, אין להתעלם מהמטרה שלו לאזור מסוים. בתנאים כאלה נבדק תפוח האדמה וחושף את הפוטנציאל שלו למקסימום.

איך נראה שיח

גובה השיחים של זן Kolobok משתנה בהתאם לסוג הקרקע, כמות הלחות והדשנים מבינוני לגבוה, בעוד הצמח מסווג כסוג ביניים, הצמרות זקופים למחצה. העלים בדרך כלל בינוניים, בינוניים, בעלי קצוות מעט גליים, ועשויים להיות גדולים, בהתאם לתנאי הגידול של הצמחים. צבע צלחות העלים ירוק בהיר. הפרחים גדולים מאוד, לבנים.

תשומת הלב! מאפיין אופייני למבנה של שיח Kolobok הוא קן "פרוע" למדי. הפקעות בחור ממוקמות די רחוק אחת מהשנייה. יש לקחת זאת בחשבון בעת ​​חפירת היבול על מנת להפחית את מספר הפקעות החתוכים. תכונה זו הופכת את המגוון לא נוח במיוחד אם יחפרו פקעות באמצעות טרקטור הליכה מאחור.

מאפיינים של פקעות

פקעות קולובוק, על פי תושבי הקיץ, לעתים קרובות מצדיקות את שם הזן. הם יפים, בינוניים וגדולים, בעלי צורה רגילה, מעוגלת, קליפה צהובה עם משטח מחוספס מעט. פקעות סחירות שוקלות בממוצע 93-118 גרם, הסחירות היא 87-97%. רוב העיניים ממוקמות בעומק ממוצע, חלקן עמוק. העיסה יפה מאוד, צבעה צהוב, כמות העמילן ברמה של 11.4-13.0%, הטעם טוב.

תפוח אדמה זה מוערך במיוחד על ידי חובבי זנים צהובים, המאפיינים אותו כטעים מאוד.

איש זנגביל מבושל ב"מדים"

תשואה, אחסון

לזן תפוחי האדמה Kolobok יש פרודוקטיביות גבוהה, אך הוא תובעני למדי ברמת הטכנולוגיה והתנאים החקלאיים, האופייניים לזנים מודרניים רבים. הוא מגיב היטב לרמת הפוריות והכנת הקרקע, כמות הלחות הזמינה (גשמים או השקיה) והדישון. בהתאם לרקע החקלאי, היבול הממוצע של פקעות סחירות הוא 124-227 סנטנרים לדונם (124-227 ק"ג למאה מ"ר), שהם 6-82 סנטנרים לדונם (6-82 ק"ג למאה מ"ר) יותר מאשר התקן לזן ברוניצקי. התשואה המקסימלית נרשמה באזור מוסקבה על מטע תעשייתי – 256 ק"ג / דונם, נתון זה שווה לתקן עבור מגוון Lugovskaya.

כמו זנים מודרניים רבים של אמצע העונה, יכולת האחסון של Kolobok גבוהה, איכות השמירה של פקעות היא 98%.

עמידות למחלות ומזיקים

איש זנגביל – תפוח אדמה עמיד לסרטן, אך רגיש לנמטודה של תפוחי אדמה, בעל עמידות לא מלאה למכת מאוחרת של צמרות, רגיש להדבקה מאוחרת של פקעות. לכן, חשוב מאוד להקפיד על מחזור יבול, לנטר באופן קבוע נטיעות, במיוחד בתנאי מזג אוויר קשים, ולבצע טיפולים כאשר מופיעים סימני מחלה ראשונים.

לא מומלץ לשתול תפוחי אדמה באזור אחד יותר מפעם ב-3 שנים, אך עדיף לעשות הפסקה של ארבע שנים.

יתרונות וחסרונות

רוב הביקורות של גננים ותושבי קיץ נותנות תיאור חיובי של Kolobok, אבל יש לו גם חסרונות. לגידול מוצלח של זן, חשוב להקפיד על ייעודו, להשתמש בחומר שתילה איכותי (רכשו אותו מיצרנים מהימנים, לעתים קרובות תוכלו לקנות זן אחר במסווה של Kolobok בשוק), ולפעול לפי שיטות חקלאיות בסיסיות. .

היתרונות של זן Kolobok:

 • פרודוקטיביות גבוהה (איש זנגביל מגיב היטב לרקע חקלאי גבוה – כדי לחשוף במלואו את פוטנציאל התפוקה שלו, יש צורך לעקוב אחר שיטות חקלאיות בסיסיות);
 • פקעות יפות בצורה הנכונה, בתנאי גידול טובים – בעיקר גדולים ובינוניים בגודלם;
 • טעם מעולה, במיוחד קולובוק זוכה לשבחים על ידי אוהבי תפוחי אדמה צהובים;
 • עמידות לגורם הסיבתי של סרטן תפוחי אדמה.

פגמים:

 • לא עמיד בפני נמטודה תפוחי אדמה;
 • עמידות לא מספקת למכת מאוחרת של צמרות, רגישות למכת מאוחרת של פקעות.

טכנולוגיה חקלאית

לתפוחי אדמה באמצע העונה, לצד יתרונות (טעם טוב, חיי מדף ארוכים של היבול), יש גם כמה חסרונות – כאשר מגדלים אותם, הם דורשים בדרך כלל טיפול רב יותר מאשר אלה המוקדמים. תכונות הטיפול נובעות מתקופת זמן ארוכה יותר להיווצרות והתבגרות של היבול. יש צורך לקחת יותר זמן כדי לטפל בשיחים:

 • להשקות (עם חוסר משקעים);
 • לשחרר את האדמה;
 • להגן על צמחים מפני מזיקים ומחלות.

יש להקדיש תשומת לב מיוחדת לניטור הופעת הדלקת המאוחרת. כאשר מופיעים הסימנים הראשונים של המחלה, מתבצעים טיפולים קוטלי פטריות.

הכנת האתר

תפוח אדמה הוא יבול לא יומרני יחסית בטיפול, אך תובעני מאוד בתנאי הקרקע. קרקעות פוריות קלות עם מבנה טוב עדיפות. האפשרות האידיאלית היא חולית וחרה. עם זאת, אם האדמה אינה כבדה, אלא לא פורייה, זו גם אפשרות טובה, שכן על ידי יישום חומר אורגני ודשנים מינרליים, אתה יכול להשיג את הכמות הנדרשת של מינרלים זמינים לתפוחי אדמה. העיקר הוא שהאדמה לא כבדה, עם מספיק אוויר (למערכת השורשים של היבול הזה יש נשימה עזה פי כמה מצמחים רבים אחרים).

קרקעות כבדות מאוד אינן מתאימות לתפוחי אדמה, היבול נמוך, הפקעות בדרך כלל בעלות צורה מכוערת.

מאז הסתיו עדיף להוסיף זבל נרקב היטב במינון של 250-300 ק"ג למאה מ"ר או קומפוסט נרקב במינון של 400-450 ק"ג למאה מ"ר לחפירה.

תשומת הלב! אם חומר אורגני הוכנס מאז הסתיו במינונים כאלה, אזי דשנים אינם מיושמים עוד באביב, זה מספיק לתפוחי אדמה.

אם אין דשנים אורגניים, דשני פוספט ואשלג מיושמים לחפירה (0.5 ק"ג מכל אלמנט לכל אריגה אחת). דשני חנקן מיושמים מיד לפני השתילה במינון מלא (1 ק"ג חנקן לכל אריגה אחת).

הכנת פקעת

לשתילה, פקעות נבחרות בערך בגודל של ביצת תרנגולת – משקל ממוצע של 80 גרם. גודל זה נחשב אופטימלי.

הכנת פקעות לשתילה אינה דורשת עבודה רבה, אך יעילה מאוד ביצירת יבול טוב. יישום של אמצעים פשוטים יחסית יכול להאיץ את התפתחות השיחים, להפחית את הסיכון למחלות.

השיטות העיקריות להכנת תפוחי אדמה בזרע:

 • ירוקת פקעות (הצבתן באור עד להופעת צבע ירוק) מתבצעת לפני האחסון או בשילוב עם הנביטה. רעל הקורנביף המיוצר בפקעות בטכניקה זו הופך אותן לרעילות למזיקי יבול.
 • הנביטה מתחילה כחודש לפני מועד השתילה הצפוי. לשם כך, הפקעות מונחות בחדר בהיר עם טמפרטורת החדר (16-18 מעלות צלזיוס) ולחות גבוהה. האור "ירוק" את תפוחי האדמה אם הליך זה לא בוצע קודם לכן.
 • כדי להפחית את הסיכון לפתח מחלות פטרייתיות, לפני השתילה, רבים מתושבי קיץ משרים את הפקעות למשך חצי שעה בתמיסה ורודה של אשלגן פרמנגנט (אשלגן פרמנגנט).

נְחִיתָה

שתילת Kolobok מתבצעת על פי הכללים הרגילים לתרבות – בתלמים או חורים. עומק שתילת תפוחי אדמה תלוי באדמה:

 • על קרקעות קלות – 10-12 ס"מ;
 • על כבדים יותר – 6-8 ס"מ.

דפוס שתילה 60-75 × 25-30 ס"מ, תלוי בפוריות הקרקע.

בנוכחות קומפוסט נרקב היטב, באביב, כששותלים בגומה, ניתן להוסיף חופן ממנו, לערבב אותו עם האדמה, זה ישפר את מבנה האדמה ויעזור לצמח לפתח את מערכת השורשים מהר יותר. .

טיפוח וטיפול

השיטות האגרוטכניות העיקריות לטיפול בתפוחי אדמה Kolobok:

 • עם חוסר משקעים, השקיה מתבצעת. מים, יחד עם דשנים ואיכות הקרקע, הם הגורמים העיקריים המשפיעים על היבול ואיכות תפוחי האדמה. חשוב במיוחד להימנע ממחסור בלחות מרגע הופעת הניצנים על השיחים – בשלב זה מתחילה צמיחת הפקעות.
 • התרופפות האדמה רוויה אותה באוויר. מערכת השורשים של תפוחי האדמה אוהבת מאוד את ה"אווריריות" של האדמה.
 • טכניקה יעילה המתורגלת על ידי תושבי קיץ וגננים רבים היא שיחי גבעות. הילינג מבוצע מספר פעמים.
 • כאשר מופיעים מזיקים או סימני מחלה ראשונים, מטפלים בהם בתכשירים מתאימים.

קְצִיר

להיווצרות והתבגרות של יבול Kolobok, בממוצע, יש צורך ב-90-100 ימים. שבועיים לפני תאריך החפירה הצפוי, ההשקיה מופסקת. החפירה מתבצעת במזג אוויר יבש, הפקעות נשארות באתר למשך 2-3 שעות, ואז מועברות למשך שבועיים מתחת לסככות או בחדר מאוורר היטב לייבוש. לאחר המיון, הפקעות מוכנות לאחסון.

המאמר שלנו מתאר את הדשנים המומלצים לתפוחי אדמה, וכן מפרט את הכללים הבסיסיים ליישום שלהם https://wiki-dacha.ru/udobreniya-dlya-kartofelya

ביקורות

שתלתי את קולובוק לבדיקה השנה בתחילת מאי, יחד עם זנים נוספים. הוא בינוני מבחינת הבשלה, אבל ניסיתי לחפור כבר בתחילת יולי – תפוחי האדמה כבר היו בערך בגודל של ביצה. באוגוסט נקצר כל היבול. אכן מתאים לו השם ג'ינג'ר ברד, תפוחי האדמה גדולים, אחידים, יפים. צהוב תפוח אדמה, טעים מאוד. אני ממליץ לכולם לנסות את המגוון הזה.

ולנטינה, אזור מוסקבה

המגוון פרודוקטיבי ויציב עם טיפול טוב. זה די רגיש למחלת המחלה המאוחרת, אתה לא צריך לפספס את רגע ההופעה, לעבד אותו בזמן. השקיית אהבות ודשנים. תפוחי אדמה טעימים נהדר. המשפחה שלי אוהבת את זה עם בשר צהוב.

אלכסיי, ריאזאן

איש זנגביל הוא זן פרודוקטיבי מאוד, אם אתה נותן לו טיפול ותנאים טובים. הקן שלו גדול, הוא סורג הרבה פקעות, כך שלגדולים צריך מספיק מים. אם יהיה מעט גשם, אני בהחלט אשקה אותו. הוא אוהב חומרים אורגניים, בסתיו אני מביא זבל ומעט קומפוסט לחפירה. תפוחי אדמה טעימים, עם בשר צהוב יפהפה.

ויטלי, אזור טולה

אני ממליץ לך לנסות לשתול קולובוק, זן ראוי מאוד, אנחנו מגדלים אותו בארץ כבר שנים רבות. התשואה גבוהה, הפקעות גדולות, אחידות, מאוחסנות בצורה מושלמת. טעים מאוד.

ניקולאי, קאלוגה

תפוחי אדמה מאיאק – תיאור מגוון, תמונה, ביקורות

Nivyanik (גן קמומיל) – שתילה וטיפול בשטח הפתוח