שתילה, טיפול ופריחה בחורף

זלזלת חג המולד (זלזלת cirrhosa) הוא צמח חורף פופולרי. יש לו את הייחודיות של פריחה בעונה זו, כאשר שאר הפרחים הולכים רדומים. פריחתו של זלזלת חג המולד מסמנת אפוא את הגעתם של חגיגות סוף השנה, ומספקת אווירה חמה לפנים שלכם, אך גם לגינה שלכם. לצמח המטפס הזה תהיה אפוא הזדמנות להציע לכם פרחים בצבע שמנת מנומרים בוורוד פחות או יותר. העלווה הירוקה עד שלו היא גם מאוד אסתטית. גלו את זלזלת חג המולד, הצמח המטפס הפורח בחורף.

איפה, מתי ואיך לשתול זלזלת חג המולד?

יש שני זמנים טובים לשתול זלזלת חג המולד: סתיו או אביב, זה תלוי בך! כמו כל הזנים האחרים של זלזלת, זלזלת חג המולד מעריכה שיש כף הרגל בצל והפרח בשמש, וזה חיוני לפריחה בחורף. בתקופת הקיץ חשוב לכן להגן על כף הרגל מקרני השמש בעזרת חיפוי קל קטן.

זלזלת cirrhosa זלזלת חג המולד
קרדיטים: iStock

לגבי שתילה, זלזלת חג המולד צמח מטפס, היא זקוקה לתמיכה. מניחים אותו כ-20 ס"מ מהצמח כדי שיוכל להיצמד אליו. לאחר מכן יוצרים חור בקוטר 40 ס"מ ומטות את כף הרגל לכיוון התמיכה. לבסוף, ממלאים את החור בתערובת של אדמה אוניברסלית ואדמת גינה. אם אתה יכול, הוסף קומפוסט או זבל מיובש, זה יאפשר לצמח להתיישב טוב יותר.

פריחה בעציץ :

אפשר כמובן לגדל זלזלת חג המולד בעציצים. בשביל זה, בחר אחד שכן מחוררים בתחתית בקוטר פרופורציונלי לצמח וזכרו להביא אדמת עציץ לצמחים פורחים. ה זלזלת cirrhosa ימשיך לגדול, לכן יהיה צורך לחשוב על לשפץ כל שנתיים עד 3 שנים. ניתן גם לבחור סוג אחר של זלזלת כמו זלזלת אלפינה שגידולו מוגבל יותר.

זלזלת cirrhosa זלזלת חג המולד
קרדיטים: Vegetal45 / ויקיפדיה

איך לשמור על זלזלת חג המולד?

השתילה היא הצעד החשוב ביותר שכן לאחר שהוקמו היטב, זלזלת חג המולד לא באמת דורשת טיפול נוסף. אם אתה מתעקש, אתה יכול לגזום את הצמח שלך בתחילת האביב כדי לתת לו צללית יפה. לאחר הפריחה. זה מספיק כדי לגזום את הענפים העתיקים ביותר קצר.

לגבי השקיה, אם הצמח שלך נמצא בחוץ, זה לא הכרחי בעונות הסתיו והחורף. ה גשמים עונתי אמור להספיק. יש להשקות זלזלת בעציץ בכל פעם פני כדור הארץ יבשים. ואכן, חשוב לשמור כל הזמן על האדמה לחה מעט. היזהר, עם זאת, מהשקיית יתר, אשר מזיקה לבריאות הצמח.

בקיץ, חיפשו כדי לשמור על השורשים קרירים.

אוליבייה: איך להגן עליו בחורף?

כל מה שאתה צריך לדעת על סנייק בירד