שתילה, גידול, טיפול וקציר

השזיף הסגול, הנקרא גם שזיף דובדבן, הוא עץ פרי חזק מאוד שחייב את כל קסמו לצבע העלווה שלו. באביב, הוא חושף פריחה יפהפייה אשר מפנה את מקומה לפירות. השזיפים שלו נראים כמו דובדבנים גדולים והם ריחניים ומתוקים במיוחד. גלה כיצד לגדל את עץ השזיף הסגול.

היכן ומתי לשתול את עץ השזיף הסגול?

הזמן האידיאלי לשתול את עץ השזיף הסגול הוא בשעה סתָיו לאחיזה טובה של השורשים, אבל זה יכול להתרחש גם באביב. הדבר החשוב הוא להימנע מתקופות של כפור.

העדיפו חשיפה טובה שִׁמשִׁי או אם אתם בדרום צרפת, מקום בצל חלקי יהיה מושלם. עץ השזיף הסגול אינו בררן לגבי איכות הקרקע. זה יכול להיות ניטרלי עד גירני.

כאשר אתה מציב את עץ השזיף שלך, חשוב על גודלו העתידי כמבוגר. אז תכננו מספיק מקום סביבו. עץ השזיף יכול להגיע לגובה של 5 עד 8 מטרים בבגרותו. שתילה היא שלב חשוב, מכיוון שהיא תקבע את התפתחות העץ שלכם, בדיוק כמו התחזוקה שתספקו לו.

שזיף סגול Prunus cerasifera Pissardii
קרדיטים: apugach / iStock

מטע לה

  • התחל בחפירת בור קצת יותר רחב וקצת יותר מגודל כדור השורש.
  • עבדו את האדמה כך שתהיה רופפת.
  • הנח את הנושא שלך במרכז החור מבלי לקבור את הצווארון שחייב להיות על פני האדמה. עבור הנבדקים הצעירים ביותר, התקן יתד לתא המטען.
  • ממלאים את החור באדמת גינה, דופקים אותו ויוצרים סביבו אגן.
  • מים בנדיבות.

הראיון

לאחר שהתבסס היטב, השזיף-דובדבן אינו דורש תשומת לב רבה. בפשטות להשקות אותו באופן קבוע במהלך השנתיים הראשונות שלו באביב. זכור גם להתאים את ההימור ככל שהוא גדל.

לגבי הגיזום, הוא מתרחש כל שנתיים עד שלוש במהלך חודש מאי מיד לאחר הפריחה. הסר עצים מתים ולשחרר את הענפים השזורים זה בזה. אם תבחרו בגיזום חמור, עדיף לחכות למנוחה וגטטיבית.

שזיף סגול Prunus cerasifera Pissardii
קרדיטים: מרינה דניסנקו / iStock

קְצִיר

לשזיפים יש אותו צבע סגול כמו העלווה של העץ. הקציר מתחיל ביולי ונמשך עד ספטמבר. זה נעשה לפי הצורך. פירות בשלים מתנתקים בקלות מהענפים ומפיצים ריח פירותי מתוק. השזיפים הם אכיל, אבל חמוץ ועסיסי מאוד!

טיפים לשתילה וטיפול

10 צמחים בעלי פרחים גדולים לגינה שלך