עציצים מלט עשה זאת בעצמך, תמונה

בטון שולט בפנים בסגנון מודרני במשך מספר עונות. הוא נמצא על קירות, בפרטים אדריכליים, חפצים פונקציונליים קטנים. זהו חומר מצוין ליציקת פריטים קטנים. אנשים רבים אוהבים את זה כשהחיים שלהם מלאים בפריטים יפים ויוצאי דופן בעבודת יד, אבל לא תמיד יש מספיק ניסיון ומיומנות לייצר אותם. אתה לא צריך להיות אמן בכלל כדי ליצור עציצים ממלט בעצמך. במאמר זה, נספר ונראה כיצד להכין עציצים ממלט במו ידיכם.

דרך קלה ליצור תכשיטים מקוריים

האביב הגיע, זה הזמן לשתול פרחים בקופסאות מרפסת, עציצים. עציצים גדולים וטובים הם יקרים, הם כבדים, הם לא תמיד עומדים בציפיות שלנו מבחינת גודל, צורה, צבע. סירים קלים יותר שבירים, אינם עמידים בפני כפור. אלטרנטיבה מעניינת לעציצים קנויים היא עציצים תוצרת בית מבטון בצורות ושיטות עיצוב שונות.

חשוב לבחור את הגודל הנכון של הסירים. המידות תלויות במידות הטופס המשמש.

שווה לדעת:

 1. עובי הדופן של הקיבולת הגדולה צריך להיות כ-5 ס"מ כדי להבטיח חוזק;
 2. לסיר קטן מספיק עובי של 1 ס"מ;
 3. עבור מיכל גדול ברוחב וגובה העולה על 50 ס"מ, העובי המינימלי הוא 7-8 ס"מ.

וריאנט באמצעות טפסים

הכנת עציצים לגינה עשה זאת בעצמך ממלט היא משימה קלה יותר ממה שזה נראה במבט ראשון.

מה יידרש?

 1. שקית מלט;
 2. כל חומר סיכה – פרפין, שמן חמניות;
 3. כפפות מגן;
 4. צורות – 2 חתיכות (אחד קטן יותר, השני גדול יותר – תואם בצורתו לראשון);
 5. דלי לערבוב בטון;
 6. מרית או להב קטן;
 7. חפץ כבד קטן בצורת מטען (לדוגמה, אבן).

הדרכה

שלב 1. בחירת צורה

לפני שאתה מכין סיר מלט, אתה צריך למצוא 2 מיכלים בגדלים שונים. הם צריכים להיות באותה צורה, אבל הם משתנים בגודלם. באופן אידיאלי, אם הרווח בין המיכל הקטן לגדול יותר הוא לפחות 5 ס"מ.

יכול לשמש:

 • קופסאות קרטון,
 • מיכלי פלסטיק,
 • סירים ישנים,
 • מיכלי זכוכית,
 • מיכלי נירוסטה.

המיכלים צריכים להיות בעלי צורה ממנה ניתן להוציא את הסיר בקלות לאחר הייבוש. למשל, לקופסאות פח יש חריצים המקשים על הסרת המוצר המוגמר.

שמים בטון בקופסת עץ או קופסת קרטון עבה ומטבילים לתוכה קופסה קטנה יותר, אפשר לקבל סירים מרובעים. כדי למנוע מהבטון להשרות את הקרטון, ניתן להניח לוחות דקים בתחתית הארגז. הקופסה חייבת להיות מכוסה בסרט, לשמן את הסרט בשמן.

שלב 2. הכנת תמיסה

יש צורך להכין דלי (קערה) להכנת מסת מלט. יוצקים את התערובת להכנת מלט לתוך הדלי ומוסיפים מים בהדרגה תוך ערבוב מתמיד. על האריזה של התערובת הנרכשת מכיל מידע על הפרופורציות להכנת בטון. יש לפעול לפי המלצות היצרן.

התערובת צריכה להיות בעלת עקביות מקובלת, ואז נוח לפרוס אותה. מלט נוזלי מתקשה זמן רב יותר, אך פני הסיר יהיו חלקים יותר. פתרון עבה קשה לפרוס, המוצר המוגמר יקבל יותר סדקים, חורים, בועות אוויר.

בדרך כלל התערובת מוכנה בפרופורציה: עבור 1 חלק של מלט – 2 חלקים של מים.

ניתן להעשיר עציצי בטון באפקטים נוספים על ידי הוספת תוספים שונים למסה הטרייה, המעניקים למוצרים אופי ייחודי:

 • חרוזי זכוכית,
 • צדפים קטנים,
 • חתיכות קטנות של כלים שבורים,
 • פריטים קטנים.

שלב 3 מרחו שמן על התבניות

יש למרוח שמן כדי ליצור ציפוי שמנוני וחלקלק על משטחי התבניות במגע עם בטון. הודות לשכבת השמן, התבניות אינן נדבקות לבטון, וניתן להסיר את המוצר המוגמר ביתר קלות.

שלב 4. מילוי בטיט מלט

רצוי ללבוש כפפות מגן ובזהירות, לשפוך באיטיות את תערובת המלט לתוך המיכל המוכן. המסה מפוזרת באופן שווה לאורך תחתית המיכל.

תשובות לשאלות: איך להכין עציץ עם חורי ניקוז ממלט?

בתחתית התבנית מניחים חלוק נחל או חפץ אחר. אתה יכול לקדוח חורים בעציץ המוגמר, אבל המתן עד שהבטון יתקשה לחלוטין. ההקפאה נמשכת 2-3 ימים.

כאשר תחתית המיכל מלאה, החלק את פני המסה בעזרת מרית. לאחר מכן מניחים את התבנית הקטנה יותר בתוך הגדולה יותר. לוחצים כלפי מטה על התבנית הקטנה יותר עד לקבלת עובי התחתית הרצויה.

לאחר מכן ממלאים את הטופס במסת בטון עד גדותיו ומיישרים את החלק העליון של התערובת.

עצת מומחה. חפץ כבד מונח במיכל קטן יותר, אם המיכל אטום, ניתן לשפוך מים ליצירת משקל ולקבע אותו ברמה הנדרשת.

שלב 5. המלט מתקשה

אתה צריך להיות סבלני ולהמתין לייבוש המלט. זה יימשך 2-2.5 ימים, זמן ההתקשות תלוי בגודל המוצר. סירים קטנים יותר יתייבשו מהר יותר, סירים גדולים יותר ייקח יותר זמן.

שלב 6. סיום העבודה

כאשר הבטון יבש לחלוטין, העובש מוסר לאט, בזהירות, בהדרגה. אין צורך לדאוג אם מבחינים באי סדרים אסתטיים קלים לאחר ריפוי העציץ. אתה יכול בקלות לחסל פגמים קלים עם נייר זכוכית עדין.

זה ייקח שבוע להתייבש לחלוטין. במהלך הזמן הזה, אתה יכול להרטיב את הסיר פעם ביום עם ספוג לח כדי להכהות את הצבע הסופי.

לפעמים המוצר מקבל סדק במהלך החפירה. זה מאוד פשוט לחסל פגם כזה – זה מספיק כדי לכסות את הסדק עם פתרון טרי.

עציצים עשויים מלט וסמרטוטים (בד)

הכנת סירים ממלט וסמרטוטים במו ידיכם היא פשוטה מאוד ונראית מאוד מרשימה, מקורית.

מה יידרש

 • תערובת מלט;
 • מים;
 • דְלִי;
 • כפפות הגנה מגומי, בגדי עבודה;
 • חפץ (עציץ, מחבת, צלחת, דלי, בול עץ), שצורתו ירכוש המוצר;
 • סמרטוטים ישנים, חתיכת בד, חתיכות בד;
 • מקל לערבוב מלט ומים, עדיף מערבל – מקדחה במהירות נמוכה עם הספק גבוה;
 • סרט אוכל;
 • צבע אקרילי;
 • לכה שקופה (לא חובה)

כל מיכל העשוי מחומר עמיד בפני לחות – יריעות מגולוונות, אלומיניום, פלסטיק, עץ ספוג – מתאים כצורה. לדוגמה, עציצים ישנים, מיכלים שבהם נמכרים צמחים מוכנים בחנויות גן הם מושלמים.

אתה יכול להשתמש בדבק אריחי מלט רגיל. יש לבחור תערובות מהירות ייבוש, המיועדות לשימוש חיצוני, עמידות בפני מים, כפור (לדוגמה, Adefilex P9 Express, Mapeklej Extra ואחרים). לפני תחילת העבודה, הדבק מדולל לעקביות של גבינת קוטג' עבה (דבק מלט מדולל מדי במים מתייבש במשך זמן רב).

בתפקיד הווילונות, שימושי פיסת חומר מיותרת (בד מיותר, בד רצפה) בצורה של מלבן עם מידות:

 • אורך – לפחות 1.5 מהיקף הסיר;
 • רוחב – לפחות 1/3 מגובה הטופס.

עדיף לקחת בד העשוי מחומר סופג (כותנה) – חומר כזה יהיה רווי באופן שווה ומהיר במלט (דבק).

ביצועים

 1. הכנת התבנית לסיר. שמנו את הטופס על הפלטפורמה, רצוי קטן יותר מהטופס, מכסים בניילון נצמד.
 2. מערבבים מלט עם מים במיכל. יוצקים מספיק מים כדי לקבל את העקביות של הבצק. העקביות לא צריכה להיות נוזלית מדי, אחרת התמיסה תתנקז מהסמרטוט. העקביות של שמנת חמוצה סמיכה תתאים.
 3. הסמרטוטים המוכנים מורטבים היטב בתמיסה, סוחטים החוצה, טובלים שוב במלט ומונחים (עטופים) סביב צורה שהוכנה מראש. אתה יכול פשוט לתלות את הבד, לעטוף אותו על גוף הטופס, לנסות לתת לחומר את הצורה המעניינת ביותר, המרקם. יש לבצע את הווילונות מיד, עד שהתמיסה (הדבק) מתחילה להתקשות.
 4. אנו ממתינים כשבוע עד שהתמיסה תתייבש.

את הבד ניתן פשוט לתלות על הטפסים, כפי שמוצג בתמונה.

הנחת בד וילונות בדרכים שונות

אתה יכול לעשות עציץ בטון מכמה חתיכות בד על ידי חפיפה ביניהם. הדש הראשון לא משנה היכן להניח – בחלק העליון או התחתון של הטופס. האפשרות נראית מעניינת כאשר הדשים מונחים באלכסון, לאורך, לרוחב.

אופן מריחת הבד תלוי בחזון שלנו. כשהחוויה הראשונה מוצלחת, אפשר לאלתר. רצועות הבד צריכות להיצמד היטב למשטח התבנית. הבד יכול להיות עטוף, לעשות קפלים, גלים, קמטים, לקשור קשתות. ישנן אפשרויות רבות כיצד להראות כושר המצאה יצירתי, דמיון.

אתה יכול לעשות מעמד, בסיס לסיר, באמצעות חומרים מאולתרים שונים, שאריות של חומרי בניין, למשל, חתיכת צינור פלסטיק. סירים מוכנים מסמרטוטים ומלט יקשטו גינות, מרפסות, בתים, טרסות.

קישוט עציץ

לסידורים מינימליסטיים בסגנון לופט מודרני מתאימים עציצי בטון גולמי ללא עיטורים, ציפויי צבע. כדי ליצור גינות רומנטיות, כפריות, רטרו, אתה יכול לקשט את העציצים המוגמרים שלך במגוון דרכים.

 1. כאשר החומר יבש לחלוטין, מתקשה, אתה יכול לצבוע את המוצר עם צבע. את הסיר המוגמר ניתן לצבוע בצבעי גבס עמידים מיוחדים או לעטר בצבעי ספריי ולכה.
 2. ניתן להעניק לסירי בד ומלט מרקם מעניין באמצעות דבק אריחים. אם תבחרו בהרכב עמיד בפני כפור איכותי, תוכלו להשאיר את הסיר בחוץ בחורף.
 3. אפשרות מעניינת היא להדביק תפאורה על הסירים:
  • פגזים;
  • חלוקי נחל;
  • חתיכות זכוכית;
  • אריח שבור.

סיכום

במקום לקנות עציצים יקרים, אתה יכול בקלות להכין בעצמך. עבודה זו אינה דורשת דיוק מיוחד, מיומנויות, ציוד. דלי או עציץ ישן שנמצא בעליית הגג יכולים להתחיל חיים חדשים כעציץ יוצא דופן. עציצי בטון נראים טוב בגינה ועמידים. עציצים תוצרת בית יכולים להיות לא מושלמים, וזה היופי שבהם. צמחים גדלים היטב בהם, נראה בהרמוניה בגנים מודרניים. הגודל הקטן שלהם משתלב עם כמה סגנונות מודרניים.

טיפול בסירי בטון קל כמו פלסטיק – פשוט שטפו במים. סירים תוצרת בית הם לא רק דרך קלה ליצור קישוט פונקציונלי ומקורי, אלא גם הרבה כיף!

חומצה סוצינית לצמחים

שביל פסיפס עשה זאת בעצמך מאבן טבעית