מי חמצן לצמחים – יישום

מגדלים וגננים הידרופוניים משתמשים לפעמים במי חמצן בטיפול בצמחים שלהם. פירוק ספונטני של התרופה משחרר חמצן באזור מערכת השורשים של הצמחים, מה שתורם להתפתחות טובה יותר של השורשים ומגן עליהם מפני ריקבון. חקלאים רבים השיגו יבול טוב יותר על ידי ריסוס בתמיסה מדוללת של H2O2. השימוש במי חמצן לצמחים, שהשימוש בו מתרחש בעיקר בתחום הרפואי, יכול לשמש לחיטוי, חיזוק, דישון והדברת מחלות.

הכלי מתמודד בצורה מושלמת עם חיידקים שונים, מתאים לטיפול בזרעים, שתילים, צמחים בוגרים. במינון הנכון, ניתן להחדיר מי חמצן לסביבת האקווריום מבלי להוציא את התושבים כדי להסיר אצות כחולות ירוקות עקשניות ולעצור תהליכי ריקבון.

בקשה לנביטת זרעים

טיפול בזרעים במי חמצן מתבצע על מנת להסיר וירוסים אפשריים, חיידקים, נבגים של מחלות פטרייתיות מסוכנות העלולות לפגוע בנבט ברגע שהוא עוזב את קליפת הזרע. לתרופה יש תכונות חיטוי חזקות, פועלת כחומר מחמצן. עקרון הפעולה על חיידקים טמון בנוסחה היעילה של חמצן, שהמולקולות שלו משתחררות כשהן נכנסות למדיום הפעיל. הרכב החמצן מתפצל לחמצן ומים רגילים. בשל כך, הסוכן אינו פוגע בצמחים בכל שלב של התפתחות (זרעים, נבטים, שתילים, דגימות בוגרות).

שיטות יישום

 1. תמיסה של חמצן 3% מחוממת לטמפרטורת הגוף (רצוי להניח את הבקבוקון במיכל מים חמים למשך דקה, לנער ולחמם במשך 30 שניות), להניח בו את הזרעים, להחזיק 10 דקות ולהניח. לייבוש על מטלית נקייה.
 2. הכמות הנדרשת של התרופה מוזגת לתוך בקבוק הריסוס במינון של 10%, הזרעים מרוססים, ואז מניחים להתייבש באופן טבעי.
 3. ביקורות גננים מדברות על החוויה של השריית זרעים למשך 12 שעות בהרכב של 10% ביחס של 1/1 עם מספר הזרעים (עגבניות, חצילים וסלק נשמרים ליום), לאחר מכן הם נשטפים ומייבשים.

על פתק. עדיף לפזר חומר שתילה על משטח עשוי זכוכית טבעית או קרמיקה, עם מתכת H2O2 נכנס לתגובה.

ממריץ צמיחה לזרעים

זרעים שטופלו בפרוקסיד לפני השתילה מקבלים הגנה נוספת מפני מזיקים, גירוי לצמיחה פעילה. זה מוסבר על ידי ירידה בהשפעה של מעכבים טבעיים (מנגנוני הגנה של זרעים). בסביבה הטבעית, מעכבים מוסרים באופן טבעי בתהליך של חמצון באדמה, המתרחש הרבה יותר לאט מאשר בעת שימוש בפרוקסיד.

על פתק. כממריץ יקר, תושבי הקיץ משתמשים לעתים קרובות ב"אפין" (בגרסאות שונות – "תוספת", "פורטה"). זה לא רצוי לשלב "Epin" עם מי חמצן. אמצעים יכולים להגיב ולתת אפקט בלתי צפוי. על פי תצפיות של גננים, מי חמצן נותן תוצאה דומה, אבל זה עולה פחות.

השקיית צמחים

מי חמצן לצמחי בית בטוח בשימוש בריכוזים מתאימים. התמיסה משמשת להשקיה למטרות חיטוי ולהרוויה של האדמה בחמצן.

השקיית שתילים

בהתחשב במערכת השורשים הלא מעוצבת והרגישות החזקה של יורה צעירים לשינויים סביבתיים, מי חמצן משמש במינונים קטנים. הוא מדולל במים: מזוקק, מבושל, מסונן או מעיין. ב-1 ליטר מים ממיסים 20 טיפות של תמיסה 3% של H2O2.

איך להשקות:

 1. התמיסה החלשה המוכנה של מי חמצן בטמפרטורת החדר מוחלת מתחת לשורש;
 2. השתמש בתמיסה לא יותר מפעם אחת תוך 7 ימים;
 3. בעת צלילה או לאחר קניית שתילים מוכנים, השורשים מונחים במשך מספר שעות בתמיסה מימית להסרת אורגניזמים מזיקים.

מניסיון. גננים מנוסים עומדים בפני שתילי עגבניות קנויים בהרכב מי חמצן להגברת החסינות, הסרת פטריות, עובש, ריקבון ווירוסים. טיפולים כאלה מפחיתים את מספר הפירות הסדוקים במהלך ההבשלה.

השקיית צמחים בוגרים

השקיית פרחים מקורה מוצדקת במקרים הבאים:

 1. מחלות,
 2. חשדות לרעב חמצן של השורשים,
 3. כדי למנוע עובש.

אתה יכול להשתמש רק בתרופה מדוללת במים כדי לא לשרוף את השורשים.

חָשׁוּב! מומלץ להשתמש במי חמצן במצב מדולל להשקיית פרחים רק בהכנה טריה. אם מים עם H2O2 עמד במשך שבוע, זה לא מתאים לשימוש חוזר.

באיזו תדירות להגיש בקשה:

 • אם צמחים מקורה זקוקים לטיפול בשורש, השקיה עם מי חמצן מתבצעת פעם אחת תוך 3-4 ימים, במינון, מתחת לשורש;
 • אם השקיה מתבצעת כדי להילחם בעובש, במשך שבועיים השימוש במי חמצן משולב עם התרופפות האדמה;
 • במצב הרגיל, הפרחים מושקים לא יותר מפעם אחת בשבוע.

על פתק. מי חמצן מאפשר לך להחיות מחדש צמח מוצף. אם הפרח קיבל יותר מדי מים, ייתכן שמערכת השורשים לא תוכל לספוג לחות. השרידים יתייבשו ויתאדו במשך זמן רב, ויכולים לעורר ריקבון של תאי צמחים. החדרת מי חמצן לאדמה המוצפת מרווה את השורשים בחמצן, מאיצה תהליכי נשימה ומאפשרת לשורשים להתמודד עם עודף לחות.

הגנה על מחלות

אם השאלה היא אם אפשר להשקות צמחים חולים עם מי חמצן, אתה צריך להבין את הגורמים למחלות. אתה יכול להשתמש בתרופה כדי להילחם בכמה תופעות:

 • היווצרות עובש על פני הקרקע;
 • הופעת אצות ירוקות ופלאק על העציצים;
 • ריקבון שורשים כתוצאה משקע מים.

לעיבוד מכינים תמיסה המורכבת מ-1 ליטר מים חמים נקיים ו-3 כפות. 3% מי חמצן. כאשר נלחמים בעובש, מוסיפים 1 כפית נוספת להרכב. דשן נוזלי זרחן, זה עוזר לחזק את חסינות הצמחים. אם יש צורך לעצור את תהליכי הריקבון, לא כדאי להכניס דשן, במקום להוסיף 1 כף. ל. סהרה. יש להשקות דגימות חולות לפחות 2 פעמים בשבוע עד להיעלמות סימני המחלה, אך לא יותר מ-3 שבועות.

המלצה. אדניות שקופות ירוקות (מסחלבים, spathiphyllums, שרכים) מטופלות בהכנה לא מדוללת. זה מחטא את פני השטח, מאט את היווצרותם של מיקרואורגניזמים חדשים.

לגינה ולמניעת מחלות של גידולי גננות, מי חמצן משמש כדלקמן:

 • למניעת דלקת מאוחרת, שתילים מטופלים בתמיסה חלשה (1 כף. H2O2 3% לכל 5 ליטר מים);
 • לחיטוי כלי גינה וחממות, נעשה שימוש בתכשיר לא מדולל, ניגוב מקומות עובש או ניקוי פני השטח מכלים.

מאבק במחלות צמחים באקווריום

יש הרבה דיונים על מה המוצר הרפואי נותן לצמחים באקווריום והאם בטוח לדגים להשתמש בו. חוקרים שבדקו את ההשפעה של מספר שיטות באקווריום מתפקד חי מציינים את הדברים הבאים:

 • הטיפול יעיל בטיפול בחוסר חמצן בדגים;
 • קורס שבועי מאפשר לך להיפטר מאצות ירוקות בלתי מתכלות, כולל זקן שחור;
 • ניתן לנטרל חנקן המשתחרר במהלך פירוק החומר האורגני, ולמנוע מחלות דגים.

כדי לקבל השפעה חיובית ולא לפגוע בתושבים, משתמשים בפרוקסיד על פי התוכנית הבאה:

 • חומר המינון המינימלי (3%) נמשך למזרק בנפח של 2.5 מ"ל;
 • תכולת המזרק מוזגת למים הנקיים והחמים שהוכנו לאקווריום ומערבבים;
 • המוצר מתווסף לאקווריום בעת החלפת המים, לשם כך הוא מוזג בזרם דק על מסנן עובד לפיזור אחיד ביותר;
 • לאחר 60-90 דקות, אצות ירוקות (רובד על הקירות וצמחי האקווריום) מתחילות למות, בשלב זה יש לשאוב את האדמה, יש להוסיף את הכמות הנדרשת של מים נקיים לאקווריום.

המלצה. למרבה הצער, כדי להסיר את כל הפלאק הירוק על הזכוכית, תצטרך לעבוד קשה במשך שבוע. יידרשו טיפולי מי חמצן יומיים. על מנת למנוע הישנות של תופעה שלילית כזו, מומלץ להגביר את התאורה, לנרמל את האוורור וסינון המים, ולא לדלג על זמן החלפתה.

דשן לצמחי גינה ומקורה

להאכלת צמחים במי חמצן יש השפעה חיובית, במיוחד על אדמה ישנה. כאשר לא ניתן להשתיל עץ בית, דקל או קקטוס בעציץ חדש, והחלפת החלק העליון של האדמה אינה משפרת את המצב עם אוורור השכבות התחתונות, כף מי חמצן לליטר מים, בשילוב קומפלקס. דשן, יחייה את הצמח.

ניתן להשקות פרחים צעירים גם במי חמצן. כדי להאכיל את הירוקים, מוסיפים למים תמיסה של 3% מהתרופה (1 כף). אם לא ניתן להשתמש במתחמי מינרלים קונבנציונליים להזנת צמחים לאחר ההשתלה בשל הסבירות הגבוהה לכוויות כימיות, תמיסת חמצן בטוחה.

ריסוס

מי חמצן משמש בצורה של תמיסה מימית להאבקה, דשן וטיפול בצמחים. ההרכב הרגיל של ליטר מים וכף מי חמצן מוזג לבקבוק ריסוס ומשמש כדלקמן:

 • לריסוס עצים ושיחים מחטניים לשם שיפור האבקה והגברת יכולת ההתרבות;
 • לטיפול בגידולי גן ממחלת המחלה המאוחרת (כפית של אלכוהול 96% מתווספת לתמיסה העיקרית);
 • לריסוס צמחים ופרחי פנים בתוספת דשן פוספט לצורך הזנת עלים.

סיכום

מוצר בית מרקחת זול משמש באופן פעיל לטיפול באקווריום, בית, גן, גידולי מחטניים. מי חמצן נותן גם השפעה חיובית בעת השתרשות ייחורים: כדי שחלקים ארוכי טווח אינם מכוסים בריר, מי חמצן נשפך למים. סוכן רב תכליתי משפר את מצב הצמחים, אינו ממכר.

חליטת צמחים להזנת צמחים

קליפת ביצה לגן ירק או לגינה – יישום