מהם אלרגנים לצמחים?

באביב אנשים רבים סובלים ממה שנקרא קדחת השחת, הנגרמת מאבקנים ועשבים אחרים. אולי אתה חלק מזה. התסמינים העיקריים הם: התעטשות, עיניים אדומות ונזלת. אז, אם זה המקרה שלך, גלה את הצמחים האלרגניים ביותר כדי להימנע משתילתם, אבל גם את האלטרנטיבות האפשריות.

דשאים

עשבים הם בין הצמחים האלרגניים ביותר. הם כוללים בעיקר צמחי דגנים, אך גם נוי. הם בדרך כלל חזקים וקלים לתחזוקה. ההאבקה שלהם מתרחשת על ידי הרוח, וזו הסיבה שהם משחררים כל כך הרבה אבקה לאוויר.

אלטרנטיבות : התרוצצות או בולשיות במקומות לחים או גבעות שיוצבו בצל חלקי.

חיטה
קרדיטים: lorrichek / iStock

הצמחים האריקים

אדמת אברש היא אדמה חומצית. יש רודודנדרונים, הידראנגאה ואפילו מגנוליות. הם בדרך כלל פרחים צבעוניים עם עלים כהים. חדשות טובות, הם היפואלרגניים! תוכלו למצוא את כל הצורות והצבעים האפשריים.

עצי מחט

רוב עצי המחט והאורנים מייצרים הרבה אבקה. ועדיין, לא כולם אלרגנים. זה שאתה באמת צריך להימנע ממגע איתו הוא ברוש. אכן, ברוש ​​הוא מאוד אלרגני ואתם מסתכנים בפיתוח של מספר תסמינים מעצבנים.

אלטרנטיבות : ערער וטקסוס.

ברוש יפני אופאל
קרדיטים: VICHAILAO / iStock

צמחים היפואלרגניים

הנה כמה צמחים ליצירת הגינה ההיפואלרגנית שלך.

פרחים : ורדים, גרניום, חרציות, ויסטריה, יסמין ויערה.

בגן הירק: רוב צמחי הירקות אינם אלרגניים. לכן ניתן לגדל ללא חשש עגבניות, גזר, דלעת, כרישה, אספרגוס, צנוניות, תפוחי אדמה, בזיליקום וכל הצמחים הארומטיים. היחידים שיש להימנע מהם הם ריבס ופטרניפ, שלעיתים עלולים להיות אלרגניים.

חשוב גם לסדר את הגינה שלך עם חתיכות מינרלים ולתחזק אותה על מנת להימנע מעשבים שוטים וצמחים אלרגניים.

אשכוליות: שתילה, גידול וקציר