לגדל את השיח הזה עם פרחים ריחניים באמצע החורף

Sarcococca אינו הנפוצה ביותר מבין השיחים. עם זאת, יש לו את הייחודיות של חשיפת פרחים ריחניים להפליא במהלך החורף! הוא גם מעטר להפליא את נוף החורף עם פירות היער האדומים הבוהקים שלו. שיח קל לגידול זה אוהב פינות מוצלות ולכן יהיה אידיאלי לאורך קיר נמוך או סביב הבית שלך. להלן כל הטיפים שלנו לשתילת וטיפול בסרקקוקה.

היכן ומתי לשתול סרקקוקה?

הזמן האידיאלי לשתול את הסרקקוקה הוא בשעה סתָיו, כי בתקופה זו הוא ישתרש בצורה הטובה ביותר. אפשר לשתול באביב, אבל תמיד יש להימנע מתקופות של כפור ולהיות קבוע עם ההשקיה בהתחלה.

מפחד מאוד מלחות מתחת לאדמה, מומלץ לבחור באר אדמה סחוט. אדמה ניטרלית או מעט חומצית תתאים.

בצד החשיפה, צל חלקי הוא אידיאלי, אבל היזהר, הסרקוקה חוששת מהקור. בשביל ה להגן מפני הרוחהניחו את השיח מאחורי קיר נמוך או מתחת לעצים גבוהים.

סרקקוקה
קרדיטים: seven75 / iStock

מטע לה

שיח זה עם פרחים ריחניים ניתן לגדל הן בעציצים והן באדמה. בעציצים, השתילה שלו היא בסיסית, פשוט השתמש באדמה עציץ אוניברסלית.

כדי ליצור גדר חיה נמוכה באדמה, בחרו בשיחים בגובה שבין 15 ל-20 ס"מ ורווחו כל צמח בין 20 ל-25 ס"מ. ככל שתרחיק אותם יותר, כך הגידור שלך יהיה גבוה יותר. בנוסף, כדי להבטיח צמיחה טובה, זכרו לשלב אדמת עציצים באדמת הגינה בזמן השתילה.

להשקות בנדיבות ולכסות עם חומרים אורגניים להאכיל את הצמחים ולהגן על השורשים מפני כפור.

סרקקוקה
קרדיטים: seven75 / iStock

איך לשמור על הסרקקוקה?

קל לטיפוח, הסרקקוקה לא ממש דורשת טיפול ברגע שהסבה מבוססת היטב. עם זאת, אם אתה אוהב את אמנות הטופיארי, אתה יכול ליהנות לְפַסֵל השיחים האלה כדי לתת להם צורות מקוריות.

השקיה באדמה אינה חיונית, ה גֶשֶׁם אמור להספיק. למרות זאת, אם העלים מצהיבים, יהיה צורך להתערב, למעט בסתיו שכן התופעה אז היא טבעית. אפשר גם לעורר את השיח עם דשן תאשור באביב.

בעציצים, השקיה חיונית. לצמח אולי חסרים מים ותראו אותו עם עלים מצהיבים ומתייבשים. השקה באופן קבוע, אך במיוחד ללא עודפים! השורשים מפחדים מלחות וזה עלול להיות קטלני לצמח. לכן יש לנקב את הסיר בתחתית ולהכיל שכבה של כדורי חימר או חצץ כדי לסנן את המים ולמנוע את קיפאוןם.

10 צמחים בעלי פרחים גדולים לגינה שלך

עצים דקורטיביים לגינה – תמונות עם שמות ותיאורים