ייעוץ, שתילה ותחזוקה של עץ הזהב

ישנם זנים רבים של מימוזות, אך המינים הידועים ביותר בצרפת הם מימוזה החורף והמימוזה של 4 העונות. פרחי הזהב המרהיבים של המימוזה ניתנים לזיהוי בקרב כולם, כי יש להם את הייחודיות של פריחה בחורף! לכן תוכלו לצפות בפריחה של המימוזה מינואר עד מרץ. ריח הפרחים שלו חזק מאוד ושובה לב, במיוחד בשמש מלאה. הנה כמה טיפים ועצות לגידול לטיפול במימוזה.

איפה, מתי ואיך לשתול מימוזה?

המימוזה נטועה אביב או אפילו יותר טוב סתָיו כדי לקדם השתרשות. הוא נטוע גם בעציצים וגם באדמה. הדבר החשוב ביותר הוא לחשוף אותו במקום שטוף שמש. יש להניח את הסיר במלואו סוליי, ליד חלון. לאחר מכן ניתן יהיה להוציא אותו באביב, אך הקפידו להגן עליו מפני הרוח. באדמה, הנח את הצמח שלך אם אפשר בפינה מוגנת של הגן. המימוזה אינו סובל מים עומדים. האדמה חייבת להיות טובה סחוט ועני, אפילו סלעי. הביאו חול אם אפשר, המימוזה מעריכה קרקעות כבדות וגירניות.

לשתילת עציצים (עדיף בחורף), בחרו בעציץ עם חור בתחתית, שכן ניקוז מים טוב חיוני להישרדותו. להניח תעלת ניקוז בתחתית כדי לקדם את הזרימה הזו עם כדורי חימר או חצץ למשל. לאחר מכן מכינים מצע המורכב מ-2/5 אדמת עציצים לגרניום, 2/5 אדמת אברש ו-1/5 ​​חול נהר ומוסיפים שני חופנים של קומפוסט. מניחים את המימוזה באמצע מבלי לשבור את כדור השורשים והמים.

מימוזה
קרדיטים: jackmac34 / Pixabay

איך לשמור על המימוזה?

היזהרו מחום גבוה, כי אם המימוזה אינה עומדת בפני לחות, היא גם אינה מתנגדת לחום. בַּצוֹרֶת. בסיר, המימוזה מתייבשת מהר יותר, לכן הקפידו להשקות באופן קבוע. בקיץ, העדיפו השקיה בערב. האדמה צריכה להיות תמיד לחה, אבל לא יותר מדי. במהלך תקופת הצמיחה, להביא דשן כל 15 ימים. בסיר, תצטרך לִגזוֹם המימוזה על ידי קיצור הענפים הישנים כדי לתת לצמח שלך את הצורה הרצויה. עם זאת, תמיד לעשות זאת לאחר הפריחה.

מימוזה באדמה חייבת להיות מוגנת בצעיף במהלך החורף. זה יכול לעמוד בטמפרטורה של עד -5 מעלות צלזיוס כל עוד זה לא מחזיק מעמד! כמו כן, לחכך את כף הרגל עם עלים יבשים. בנוגע ל רִוּוּי, זה צריך להיות מתון. המימוזה זקוקה למים במיוחד כשהיא חמה. גזום את הענפים שכבר פרחו לצמיחה מחודשת טובה יותר. מצד שני, לעולם אל תגזום בחורף, אחרת לא יהיו לך פרחים.

מקורות: כַּפרִי, מיילנדריכרדייה

מאמרים קשורים:

אדמה חולית: 8 צמחים אידיאליים לאדמה חולית

בוגנוויליה: ייעוץ, שתילה ותחזוקה

אמריליס: ייעוץ, שתילה, תחזוקה והפרחה

ייעוץ ואמצעי מניעה

כל מה שאתה צריך לדעת על ורדים