חומצה סוצינית לצמחים

חומר זה הושג לראשונה במאה ה-17 כתוצאה מזיקוק של ענבר. כיום יש לה מגוון יישומים בתעשיות הכימיות והמזון, תרופות. עבור צמחים, חומצה סוצינית היא מווסת צמיחה. עם השימוש בו, ספיגת חומרים מזינים על ידי הצמחים משתפרת משמעותית. זה יכול לשמש כתרופה נגד סטרס.

תכונות מועילות

חומצה סוקסינית (או בוטנדיואית) היא אבקה גבישית חסרת צבע, מסיסה מאוד במים ובאלכוהול. יש לו טעם מלוח-מריר.

החומר הוא ממריץ צמיחת צמחים:

 • מאיץ התפתחות;
 • מגביר את הפרודוקטיביות;
 • מאיץ, מאריך את הפריחה.

מבין התכונות השימושיות של חומצה סוקסינית, ראוי להזכיר את ההשתתפות הפעילה בתהליכי הנשימה התאית של צמחים.

שיטות יישום

ישנן מספר דרכים בסיסיות ליישם חומצה סוקסינית על צמחים שונים. הפתרון שלה יכול להיות:

 • מים,
 • ריסוס צמחים,
 • להשתמש להשרייה.

ריסוס

הוא משמש כדי לעורר את התפתחות החלקים האוויריים של צמחים. כאשר מוחל על העלים, התמיסה נספגת במהירות, כתוצאה מכך, הצמחים מתחילים לצמוח כמעט מיד, גדלים חזקים, בריאים. ריסוס עם חומצה יכול להתבצע לא יותר מפעם אחת תוך 3 שבועות.

רִוּוּי

ניתן להשתמש בתמיסה של חומצה סוקסינית (בוטנדיואית) להשקיה מתחת לשורש, כדשן. תוסף זה טוב ל:

 • צמחי בית,
 • שתילים,
 • גידולי מחטניים,
 • עצי פרי,
 • שיחים.

תשומת הלב! לפני השקיה בתמיסת חומצה, תחילה יש להרטיב את האדמה.

לְהַשְׁרוֹת

חומצה סוצינית בטבליות משמשת לצמחים מקורה – להשריית ייחורים, שתילים, זרעים. זמן ההשריה תלוי בסוג חומר השתילה:

 • ייחורים ירוקים מושרים למשך 30 דקות,
 • שתילים, זרעים – למשך 1.5-2 שעות.

כללי הכנת פתרון

החומר משמש תמיד בצורה נוזלית. לכן, לעתים קרובות עולה השאלה: איך להכין את הפתרון בצורה נכונה? יש צורך להכין מים חמים, רצוי מבושלים ומיכל פלסטיק בנפח מתאים. תהליך הבישול הוא כדלקמן:

 1. הטבליה נמעכת ביסודיות לאבקה.
 2. האבקה שהתקבלה מוזגת לתוך 100 גרם מים חמים.
 3. מערבבים היטב את התערובת עד להמסה מלאה של הגבישים.
 4. נפח התמיסה מובא ל-1 ליטר.

תשומת הלב! את התערובת המתקבלת ניתן לאחסן לא יותר מ-3 ימים במקום חשוך וקריר.

שימוש במקרים על סוגים שונים של יבולים

הבנו איך חומצה סוצינית משפיעה על צמחים ואיך מכינים תמיסה, אבל איך משתמשים בה לסוגים שונים של גידולים?

עבור שתילים

השימוש בחומצה בגידול שתילים מאפשר לגדל צמחים חזקים ומוקשים יותר. הפתרון משמש להלבשה עליונה:

 1. ההאכלה הראשונה מתבצעת שבוע לאחר הקטיף. הפתרון מוכן כמתואר לעיל. בנוסף לאפקט המגרה, התרופה מרפאה את האדמה, מעכבת התפתחות של מיקרואורגניזמים פתוגניים. הסימנים הראשונים לשימוש בחומצה בולטים לאחר שבוע. שתילים מתחילים לצמוח יחד, צבע העלים הופך רווי יותר, הגבעולים נעשים עבים יותר, עבים.
 2. בפעם השנייה השתילים מוזנים 10-15 ימים לפני השתילה באדמה פתוחה. זה מאפשר לצמחים לסבול בקלות מתח, להסתגל מהר יותר למקום חדש.

ניתן להשתמש בתמיסת החומצה אפילו בשלב השריית הזרעים. זה יגדיל את שיעורי הנביטה, ישפר את אנרגיית הנביטה. לאחר ההשריה, הזרעים נובטים במהירות, יחד.

לפרחים בתוך הבית

חובבי גידול פרחים מקורה כבר מזמן משתמשים בחומצה סוקסינית לעיבוד סחלבים, ייחורי שורשים וכתרופה נגד סטרס.

כאשר מגדלים סחלבים

כאשר מגדלים סוגים שונים של סחלבים, חומצה יכולה לשמש כממריץ ביולוגי. במקרה זה, יש צורך לציית לכללים המצוינים לעיל. ניתן לנגב את התמיסה על פני העלים או להשקות מתחת לשורש. הלבשה עליונה כזו תמריץ את הצמח ליצור עלים חדשים, שורשים והנחת ניצני פרחים. דשן סחלבים בדרך זו יכול להיות לא יותר מפעם אחת ב 3 שבועות.

עבור השתרשות ייחורים

הוראות השימוש בחומצה מצביעות על כך שניתן להשתמש בה לשרש ייחורים של פרחי פנים. לפני השתילה, הם טובלים בתמיסה שהוכנה מראש והשאירו למשך 24 שעות. המינון הסטנדרטי מיושם.

כתרופה נגד סטרס

חומצה משמשת להחייאה של צמחים חולים, כדי להאיץ את ההחלמה לאחר השתלה והליכים אחרים. במקרה זה, העלים של הצמחים נרטבים באופן שווה עם תמיסה של התרופה.

עבור שתילי פירות

בגינה ניתן להשתמש בחומצה סוקסינית כממריץ ליצירת שורשים בשתילים. במקרה זה, החומצה חייבת להיות מדוללת. לפני השתילה, השתילים מושרים בתמיסה שהוכנה בשיעור של 2 גרם חומצה לליטר מים. בעתיד, התמיסה יכולה לשמש גם כדשן. ההלבשה העליונה מוחלת חודש לאחר השתילה. ניתן להפרות צמחים עד סוף הסתיו.

בעת גידול ענבים

ניתן להשתמש בתמיסת חומצה לטיפול בגפן. העיבוד מתבצע פעמיים:

 1. הריסוס הראשון מתבצע בתחילת האביב בזמן שבירת הניצנים. עיבוד שימושי עבור הכרם:
  • מגביר את ההתנגדות לכפור,
  • משפר את איכות הפריחה,
  • מגדיל את מספר השחלות.
 2. הריסוס הבא מתבצע לאחר הפריחה. מטרתו העיקרית היא להגן מפני מחלות פטרייתיות. התרופה מגבירה באופן משמעותי את החסינות של ענבים, מאפשרת לך לעשות ללא שימוש בכימיקלים.

לתפוחי אדמה

הכלי הוא ממריץ אוניברסלי של תהליכי צמיחה, ניתן להשתמש בו גם לטיפול טרום שתילה של פקעות תפוחי אדמה. חומר השתילה מרוסס בתמיסה לפני הנביטה. טיפול כזה לפני שתילה מקטין באופן משמעותי את זמן הנביטה, ממזער את הסיכון לזיהום במיקרואורגניזמים פתוגניים.

לשיקום קרקע

בנוסף לכל האמור לעיל, לתרופה יש את היכולת לשחזר את המיקרופלורה הטבעית של הקרקע. צמחים הנטועים באדמה המטופלת מפתחים מערכת שורשים מלאה. כתוצאה מכך משתפרת יכולת העיכול של חומרי הזנה באופן משמעותי, דבר המשפיע לטובה על גדילתם והתפתחותם.

תשומת הלב! לחומצה סוקסינית (בוטנדיואית) יש את היכולת להחמצן את האדמה; בעת השימוש בה, יש צורך להקפיד על המינונים המומלצים.

לשיקום קרקע משתמשים בתמיסה שהוכנה על פי המינון הסטנדרטי – טבליה אחת לכל ליטר מים. הם אזורים מושקים בתדירות של פעם אחת תוך 2-3 שבועות. ההשקיה האחרונה מומלצת להתבצע לפני תחילתה של קירור קבוע.

בנוסף לשיקום המיקרופלורה, לתמיסת חומצה, כאשר מיושמים על הקרקע, יש את היכולת לנרמל את כמות החנקן. עודף של יסוד זה מוביל להתפתחות מוגזמת של מסת העלים לרעת הפריחה והפרי.

אמצעי ביטחון

כמו כל תרופה פעילה מאוד אחרת, אמבר (חומצה בוטנדיואית בנוסף לתועלת, זה יכול לגרום נזק. בעת העבודה, השתמש בכפפות גומי. במקרים נדירים, מגע עם התמיסה עלול לגרום לתגובה אלרגית חמורה.

התרופה מתפרקת במהירות בסביבה לרכיבים בלתי מזיקים לחלוטין. על פי כללי השימוש, זה בטוח לחלוטין עבור בעלי חיים, חרקים. צמחים.

תנאי אחסון

טבליות מאוחסנות במקום חשוך וקריר הרחק מהישג ידם של ילדים. למרות העובדה שהם בעלי רעילות נמוכה, אם התמיסה או האבקה שלהם נכנסת לקרום הרירי, עלולות להתרחש כוויות ותגובות אלרגיות, ולכן יש להגביל את הגישה אליהם לילדים וחיות מחמד. חיי המדף של התרופה הם 3 שנים. פתרון מוכן אינו כפוף לאחסון. הוא משמש מיד לאחר ההכנה. בכפוף לכללי האחסון והשימוש, התרופה בטוחה לבני אדם ולסביבה.

חומצת בורית לצמחים – יישום

עציצים מלט עשה זאת בעצמך, תמונה