זריעה, שתילה, גידול, טיפול וקציר

האגס הקוצני (Opuntia ficus-indica) הוא קקטוס שמייצר פירות מתוקים טעימים. הוא נמצא בעיקר בסביבות מדבריות, אך ניתן לגדל אותו בעציצים בקווי הרוחב שלנו. גלה את כל הטיפים שלנו לגידול אגסים קוצניים.

איפה ומתי לגדל אגס קוצני?

למרות שמקורו במדבר, לצמח זה יש קשיחות טובה (עד -25 מעלות צלזיוס). ואכן, המדבריות יכולים להיות קרים מאוד במהלך הלילה. עדיין יהיה צורך לבחור מקום בשמש מלאה לסיר שלך. התקופה האידיאלית עבור הצמח היא ב אביב או ב קַיִץ. בעציצים, המצע צריך להיות מורכב מ-2/3 אדמת עציצים ו-1/3 חול. אל תשכח חלוקי חימר לניקוז.

תאנה קוצנית
קרדיטים: קנדיס אסטפ / iStock

זרעים ונביטה

הזרעים נקצרים ישירות מהאגס הדוקרני (הפרי), אך ניתן למצוא אותם גם במרכזי גנים. לפני זריעת הזרעים יש להנביטם. לשם כך הניחו אותם בנפרד בקופסאות שתמלאו באדמה החל מחודש מרץ. אחסן את הקופסאות ב חממה מחוממת למינימום 20 מעלות צלזיוס. רססו את אדמת העציצים במים כדי לשמור עליה קרירה.

הנביטה ארוכה למדי, בסדר גודל של מספר שבועות, אפילו מספר חודשים. היה סבלני עם הכאב שלך! אם סבלנות היא לא הצד החזק שלך, אנו ממליצים להכפיל את האגס הקוצני ייחורים.

הראיון

Opuntia ficus-indica אינו דורש תחזוקה רבה, או לפחות שום דבר קשה. צריך רק אחד השקיה שבועית ונדיבה במהלך הקיץ. השאירו את האדמה להתייבש בין שתי השקיות.

במהלך החורף, השקה פעם בחודש והפסק לחלוטין כאשר הטמפרטורות יורדות מתחת ל-10 מעלות צלזיוס.

שמור על העציץ מוגן במהלך החורף ואז הוצא אותו לגינה, וחשוף אותו בהדרגה לשמש כדי למנוע כוויות.

תהיה לך הזדמנות להתבונן פרחים בודדים יפים בצורת משפך, צהוב או כתום. עם זאת, אלה זמניים! ואכן, הם מופיעים רק ליום אחד לפני שהם מפנים את מקומם במהירות לפירות.

תאנה קוצנית
קרדיטים: גרגורי קליפורד / iStock

מחלות ומזיקים בגינה

לפעמים קורה שאחד המחבטים הופך רך. במקרה זה, כנראה מדובר בעודף מים! זכור לרוקן את הכוס כדי למנוע קיפאון מים.

בצד הטפילי, ה קמחית קִמחִי יכול לעשות חיים קשים עבור הקקטוס שלך. הם מזוהים על ידי אשכולות לבנים קטנים בכל רחבי הצמח. כדי להיפטר ממנו, השתמש בתמיסה המבוססת על סבון שחור מדולל במים.

קְצִיר

האגס הקוצני נקטף בקיץ כאשר הוא צהוב או סגול מאוד בהתאם לזן. פרי מתוק במיוחד זה מוגן על ידי קליפה עוקצנית. קלפו את הפירות שימו לב לא לפגוע בעצמכם ותהנו מהפרי כמו שהוא!

לפתית: שתילה, תחזוקה וקציר

5 משוכות פירות לעזור ולהאכיל את הציפורים