זריעה, שתילה, גידול, טיפול וקציר

התמרינדי (Tamarindus indica) הוא עץ מקורי שמפיק פירות אכילים. זה נקרא גם תמרהינדי או תמר הודי. הוא נמצא בעיקר באיי הודו המערבית או בהודו שכן מדובר בעץ שזקוק לטמפרטורה חיצונית של לפחות 15 מעלות צלזיוס כדי לצמוח. גלה כיצד לגדל את עץ התמרינדי.

איפה ומתי לגדל תמרהינדי?

כפי שהוסבר בהקדמה, עץ התמרינדי זקוק להרבה חום כדי לפרוח. הוא גם צריך מיקום שטוף שמש כדי שיוכל ליהנות מאור מקסימלי. עם זאת, זה לא מאוד קשה לגבי אופי הקרקע, בתנאי שהיא מנוקזת היטב.

הזמן האידיאלי לשתילה הוא, כמובן, האביב, כאשר הטמפרטורות מתאימות למיזוג העץ.

אם מתחילים עם שתילים, תמיד באביב זה קורה, אבל במיני חממה מחוממת למינימום 21 מעלות צלזיוס.

tamarin tamarinier
קרדיטים: klebercordeiro / iStock

איך לשתול את עץ התמרינדי?

לשתילה יש לחפור בור ברוחב ובעומק של כ-25 ס"מ. מפרידים בזהירות את השורשים מהכדור השורשים ומניחים את העץ באמצע החור. הוסף יתד, הקפד לא לפצוע את השורשים. מילוי וסוחט את האדמה. קשרו את העץ אל היתד שלו והשקו בנדיבות.

אפשר לטפח את עץ התמרינדי בעציץ בכלי גדול עם חורים בתחתית. הוסף חלוקי חימר כדי לשפר את הניקוז. לגבי המצע יש להכין תערובת של 1/4 אדמת אברש, 1/4 חול וחצי אדמת עציצים. שוב, שימו לב היטב לשורשים, שכן הם רגישים מאוד.

הראיון

לאחר שהתבסס היטב, התמרינדי דורש מעט תחזוקה. אתה רק צריך לחנך אותו כראוי כאשר הוא צעיר. אפשר למשוך אותו לאחר 5 שנים.

נושאים בעציצים חייבים להיות מוגנים מסוף הסתיו כדי לא לגווע מהקור. באביב, לעורר את הצמיחה על ידי מתן דשן עשיר באשלגן וחנקן.

השקיה חייבת להיות סדירה במיוחד בשנים הראשונות ולנבדקים בעציץ. עם זאת, צמצם את אספקת המים במהלך החורף.

אין צורך לגזום את עץ התמרינדי, אלא כדי לחסל ענפים מתים ולהעניק לו צללית יפה.

קְצִיר

את התמר ההודי קוטפים באמצעות מזמרה. כשהתרמילים משחימים, הגיע הזמן לקטוף אותם. בחר את הפירות שלך בקפידה, כי לאחר שנקטפו, הם מפסיקים להבשיל.

לשימור התרמילים יש לייבש אותם בשמש ולאחסן אותם במקום יבש.

במטבח

משתמשים בעיסת התמרינדי הקיימת בתרמילים. אפשר להכין ריבות, משקאות, סורבה או אפילו ג'לי פירות. אפשר אפילו להכין קמח על ידי בישול הזרעים במים ואז צלייתם. ואז פשוט לערבב אותם.

הפרי מקל על העיכול, אך היזהרו שיש לו השפעה מעט משלשלת.

הכל על "הסוסונייר"

14 פרחים וצמחים אידיאליים לייבוש