אשכוליות: שתילה, גידול וקציר

עץ האשכולית הוא עץ פרי המייצר פירות הדר, הנקראים אשכוליות או פומלות. פירות חריפים ועסיסיים אלה עשירים בויטמינים וחומרים מזינים טובים לגוף. העץ יכול להגיע לגובה של עד 6 מטרים, כך שהוא צריך מספיק מקום בגינה שלו ולא כל האזורים יכולים להכיל אותו. הנה כל מה שצריך לדעת על גידול אשכוליות.

איפה, מתי ואיך לשתול את עץ האשכולית?

הזמן האידיאלי לשתול אשכוליות הוא באביב. הוא אוהב קרקעות מנוקזות היטב ומקומות עם אור שמש מקסימלי. זה בהחלט לא קשיח ואינו עומד בטמפרטורות שליליות. שתילה בעציצים מומלצת, שכן החורף יכול להיות קשה באזורינו.

היתרון בשתילה בעציצים הוא היכולת להזיז את העץ בהתאם לעונות השנה ובכך לחסן אותו בחממה במהלך החורף. יהיה צורך לשפץ כל 3 שנים בסיר גדול יותר.

שתילה באדמה יכולה להתבצע רק באזורים המכונים כתומים, באגן הים התיכון.

פברואר פירות ירקות העונה אשכוליות ויטמין C
קרדיטים: צבע / Pixabay

הראיון

גיזום עץ האשכוליות לא ממש שימושי. אתה רק צריך לדעת שאם חותכים את הענפים, העץ יגדל במהירות. מחוות התחזוקה היחידות שיש לקחת בחשבון הן סילוק ענפים מתים וכן אוורור הנמל שיביא לו אור לפיתוח טוב של הפירות.

קְצִיר

תקופת הקציר היא בדרך כלל מנובמבר עד מרץ. אשכוליות נקטפות כשהפירות צהובים מאוד והם מתנתקים מהענפים בלי להכריח. לאחר שנקטף מהעץ, הפרי כבר לא מבשיל. זו הסיבה שיש צורך לבדוק את התבגרותו לפני שקוטפים אותו.

מהם אלרגנים לצמחים?

קני שורש שלך כבר לא פורחים? תכפיל אותם!