איך לזרוע דשא בסתיו?

היתרון של זריעת דשא בסתיו הוא שהאדמה עדיין חמה ולחה מעט. אכן, אדמה קומפקטית מדי אינה מאפשרת הופעת זרעים. למרות שרוב עבודות תחזוקת הגינה נעשות באביב, זריעת מדשאות בסתיו מבטיחה נביטה טובה יותר. יתרון נוסף הוא שעשבים שוטים פחות נוכחים בסתיו, מה שמאפשר לזרוע את הדשא בראש שקט. הנה כל הטיפים שלנו לזריעת דשא בסתיו.

1) בחר את הדשא שלך

בחרו מדשאה איכותית אבל גם לפי מה שאתם רוצים מבחינת גינה. האם זו גינה לילדים לשחק, דשא נוי, לטיפוח…? גם האזור בו אתם נמצאים משחק תפקיד בבחירה הזו, כי לא כל המדשאות דורשות את אותם צרכים במים, בטמפרטורה, בסוג האדמה וכו'.

2) אבחן את האדמה שלך

לפני בחירת הדשא שלך, התבונן באדמה שלך ונתח אותה. עבד אותו במידת הצורך כדי להכין אותו לנביטה עתידית. האדמה שלך צריכה להיות גם עשירה. אם לא, ספק חומרי הזנה. אם האדמה שלך כבדה, הביאו חול כדי להקל עליה. ודא גם שהוא שומר מספיק מים.

מכסחת דשא קיץ
קרדיטים: ka2shka / iStock

3) הכן את הקרקע

הכן את הקרקע שלך על ידי תכנון ובחירת הדשא הנכון. לאחר מכן, הכן את האדמה שלך כדי להכיל את היבול החדש הזה. תצטרך לנקות ולשחרר את האדמה שלך. מנפדים, מגרפים, מסירים אבנים, עשבים שוטים, שורשים וכל מה שיכול להפריע לנביטה. ליישר במגרפה ולהוסיף דשן להעשרת האדמה.

4) בצע את הזריעה שלך

לבסוף, כאשר האדמה שלך מוכנה, אתה יכול לזרוע את הדשא שלך. האדמה צריכה להיות לחה, וזה המקרה בסתיו. אחרת, השקה קלות מאוד בעת השתילה. שלא כמו באביב, לא תצטרכו להשקות מדי יום.

הכיסוח הראשון יתבצע כאשר הדשא שלך מגיע ל-10 ס"מ. לכסח עד 5 או 6 ס"מ מקסימום.

כל מה שאתה צריך לדעת על ורדים

מתי ואיך לקצור אותם?